30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Deneyimli Analist: “Bu Olay Gerçekleşirse Bitcoin Fiyatı Sene Sonunda 100.000 Dolar Olabilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin hakkındaki ayı piyasası söylentileri bir süredir manşetleri süslüyor. Ancak bu ayı düşünceleri aslında tarihsel olarak önemli bazı göstergelerin karamsar olmasına dayanıyor. Analizci Benjamin Cowen bu göstergelerin Bitcoin boğa koşusuna başladığında 100.000 dolara ulaşılması için ne kadar önemli olduğundan bahsetti.

Binance indirim kodu

Bitcoin İçin 4 Kritik Bölge

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin’in gerilemesi, Nisan ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekorunu kırmasının hemen ardından başlamıştı. Birçok çöküş ile birlikte BTC %52 değer kaybederek 31.000 dolara kadar geriledi. Gerileme başlar başlamaz Cowen bu ayı piyasası görünümünün 3-6 ay arası devam edebileceğini söylemişti ve öyle de oldu.

Binance indirim kodu

50 haftalık SMA değeri Bitcoin tarihi boyunca, BTC’nin bir boğa koşusu başlatabilmesi için her daim önemli bir destek görevi görmüştü. 50 SMA değerinin test edilmesinin ardından geçmişte Bitcoin dikkat çekici şekilde davranmıştı. BTC bu noktaya dokunmasının ardından 2014 yılında %61’lik, 2018 yılında %45 ve 2020 yılında ise %34’lük bir yükseliş kaydetmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

bitcoin

Günümüz için konuşacak olursak, 50 haftalık SMA değeri 32.000 dolarda bulunuyor ve bu seviye çoktan geçildi. Bitcoin bu yazının yazıldığı anlarda 31.000 dolar civarından işlem görüyor.

“İlk Başta 20.000 Dolara Düşülebilir”

Boğa piyasası desteği de isminden anlaşılabileceği gibi bir boğa koşusunu başlatmak için önemli bölgelerden birini oluşturuyor. Bitcoin şu anda boğa piyasası desteğinin altında bulunuyor ve bu değerin direnç olarak test edilebilmesi bile analizciye göre BTC için oldukça kritik bir adım olacaktır. Boğa piyasası desteğine ek olarak 100 haftalık SMA değeri de geçmişte olduğu gibi şu anda da kritik bir destek görevi görmeyi sürdürüyor. Bu gösterge şu anda 20.000 dolarda bulunuyor. JPMorgan gibi kurumsal yatırımcılar da Bitcoin’in 20.000 dolar ile 25.000 dolar arasına düşebileceğini belirtmişlerdi. Cowen konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “20.000 dolar seviyelerine düşersek, o tür bir senaryoda daha boğa lehine düşünmeye başlarım.

İlgili Haber:  Analist Bitcoin Rallisinin Başlayabileceği Kritik Seviyeyi Açıkladı!

Cowen, Bitcoin fiyatının 20 haftalık SMA bölgesini geri kazanması durumunda yılın sonunda 100.000 dolara ulaşabileceğini düşünüyor. 20 haftalık SMA değeri boğa piyasası desteğinin üst noktasını oluşturuyor. Bu bölgenin tekrardan desteğe çevrilmesi durumunda analizciye göre BTC piyasasında bir boğa koşusu başlayabilir.

Ancak analizciye göre bu tür bir hamle sadece Bitcoin’in birkaç ay daha yatay hareket yapması durumunda oluşabilir. Konsolidasyon ile beraber BTC zaman kazanıp boğa piyasası desteği 30.000 dolara ulaşıp gerçekten de bir desteğe dönüşebilir. Analizci bunun bir boğa koşusu için gerekli olduğunu düşünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar