29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Deneyimli Analist Ethereum ve Diğer Altcoinlerin Rallisinin Başlayabileceği Zamanı Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Diğer kripto paralar arasındaki Bitcoin dominansı hem iyi yönden hem de kötü yönden genel piyasayı etkilemeye devam ediyor. Bitcoin rallisi başladığında Ethereum (ETH)’un da aralarında bulunduğu altcoinler de yükselişe geçiyor. Ancak bu ralli çok büyük bir boyuta ulaştığında Bitcoin dominansı o kadar artıyor ki bu durum artık altcoinlerin aleyhine işlemeye başlıyor.

Binance indirim kodu

Uzmanlara göre Bitcoin’in son rallisiyle beraber şu an tam da bu durum yaşanıyor. Bu tür bir fiyat aktivitesi için de en uygun çiftler ETH-USD ve ETH-BTC çiftleri sayılabilir. Bununla birlikte uzman analizci Benjamin Cowen Ethereum yatırımcılarının takip etmesi gereken önemli seviyeleri açıkladı.

Binance indirim kodu

Ethereum Fiyatının Performansı

Şu anda kripto para piyasasındaki birçok altcoin yatay hareketler sergiliyor. Bitcoin dominansı şu anda bir korku ortamı oluşturduğu için bu durum normal sayılabilir. Bu tür piyasalarda yatırımcılar yatırım yapmak için bir altcoine başvurmak konusunda pek istekli olmuyor. Şu anda yaşanan durum da tam olarak bu olabilir. Piyasanın lider altcoini olan Ethereum 2016 ve 2017 yıllarında gözlenene benzer bir model üzerinden hareket ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ethereum

Bu bahsedilen tarihlerde de piyasada büyük bir ralli yaşanmış ancak bunun ardından alçak tepeler gözlenmişti. O dönemde birkaç hafta sonra gerçekleşen boğa koşusu da böylelikle desteklenmiş olmuştu. Analizciye göre şimdiki Ethereum piyasasında da yukarı yönlü bir hareket sağlanması için benzer bir modelin gelişmesi gerekiyor. Analizci, Ethereum’un 2.000 dolar civarında alçak tepeler oluşturmasını, bu formasyonun ileriki dönemdeki yükselişi destekleyeceğini söyledi: “Bitcoin bu alanda yatay hareket yaparsa ve 42.000 doların üstüne çıkmazsa altcoinlerin birçoğu tekrardan yükseliş hareketi yapabilir.”

Bitcoin fiyatının bu yazının yazıldığı anlarda günlük %3.77’lik bir yükseliş ile 41.755 dolardan işlem gördüğünü de belirtmekte fayda var.

İlgili Haber:  Bitcoin Dominansı Giderek Düşüyor - Bitcoin Piyasa Hakimiyetini Kaybediyor Olabilir

Cowen ayrıca ETH-BTC çifti için önemli olabilecek birkaç bölgeyi de açıkladı. Bu yazının yazıldığı anlarda bu çift ETH’yi aşağı yönlü bir kama yapısı içerisine soktu. Bununla birlikte analizciye göre halen %10-15 civarında bir düşüş için potansiyel bulunuyor. Analizci destek bölgesinin 0.053 ila 0.057 BTC arasında olabileceğini düşünüyor.

Ethereum fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 2.460 dolar seviyesinde bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar