29 Ocak 2022, Cumartesi
6.6 C
İstanbul

Deneyimli Analist: “Ripple (XRP) Fiyatı 0.75 Dolardaki Desteğine Tutunmayı Başardı, Ancak…”

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Analiste göre XRP fiyatı, kritik 0.75 dolar seviyesinde geçici bir destek bulmasına rağmen aşağı yönlü gidişatını sürdürüyor. Analist Jonathan Morgan, Ripple fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Analist: “XRP Fiyatı 0.75 Dolara Tutunmazsa 0.65 Dolara Düşüş Yaşanabilir”

xrp 1

Binance indirim kodu

Ripple tokeni, daha önce Aralık ayında test ettiği destek bölgesine geri döndü. Boğalar o dönemde 0.75 dolardaki fiyatta bir ralli başlatarak 1 dolara kadar tırmanmıştı ancak bu kazançlar elde tutulamadı. Bunun sonucunda, 5 Aralık’ta büyük çöküşten bir ay sonra, 5 Ocak tarihinde yine büyük bir gerileme yaşandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analiste göre XRP fiyatı oldukça kritik bir noktada bulunuyor. Analist, 0.75 dolar ile 0.65 dolar arasında çok fazla destek bulunmadığını söyledi. Bununla birlikte analiste göre hacim profili giderek zayıflıyor ve analiste göre bir sonraki destek noktası %50’lik Fibonacci gerileme seviyesi olan 0.65 dolar olabilir.

Analiste göre boğaların endişe duyması gereken, oskilatör değerleri olabilir. RSI göstergesi, bir ayı piyasasında ilk aşırı satış bölgesine dokunmasıyla birlikte analiste göre hala hareket alanı bulunuyor. Benzer şekilde, Optex Bantları aşırı satış bölgesine henüz gelmese de oldukça yaklaştı. Analiste göre buna ek olarak Composite Index değeri de herhangi bir güçlü ayrışma göstermedi.

Analiste göre kısa-orta vadeli olarak boğa lehine sayılabilecek bir faktör bulunuyor ancak bu, fiyat hareketine bağlı bir faktör yerine zamana bağlı bir faktör. 6 Ocak tarihi, 7 Eylül 2021 tarihindeki en yakın büyük zirve değerinden tam olarak 120 gün uzakta bulunuyor. Gann Analizi’nde, Gann döngülerinin birini de 120 günlük döngü oluşturuyor. Gann, 120 günlük döngünün genellikle trend ile birlikte oluştuğunu ve karşı trendin düşük noktası olarak görülmesi gerektiğini söyledi. Analist, XRP fiyatının 9 Ocak tarihinden önce boğa lehine bir dönüşüm yaşamaması durumunda aşağı yönlü hareketin devam edebileceğine inanıyor.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), SAND, NEAR - Altcoin Fiyat Analizi - 3 Ocak

Ripple tokeni 2020 yılının sonlarına doğru SEC ile giriştiği hukuki savaş nedeniyle oldukça zorlu günler geçirmişti. Bir zamanlar dünyanın en büyük altcoini olan XRP, bu gelişme ve Ethereum’un yükselişi ile birlikte geri plana atıldı. Buna rağmen altcoin, dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında halen ilk onda bulunuyor. Altcoin bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık olarak 0.78 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend