11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Deneyimli Analist: “Ripple (XRP) Fiyatı 0.75 Dolardaki Desteğine Tutunmayı Başardı, Ancak…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Analiste göre XRP fiyatı, kritik 0.75 dolar seviyesinde geçici bir destek bulmasına rağmen aşağı yönlü gidişatını sürdürüyor. Analist Jonathan Morgan, Ripple fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Analist: “XRP Fiyatı 0.75 Dolara Tutunmazsa 0.65 Dolara Düşüş Yaşanabilir”

Binance indirim kodu

Ripple tokeni, daha önce Aralık ayında test ettiği destek bölgesine geri döndü. Boğalar o dönemde 0.75 dolardaki fiyatta bir ralli başlatarak 1 dolara kadar tırmanmıştı ancak bu kazançlar elde tutulamadı. Bunun sonucunda, 5 Aralık’ta büyük çöküşten bir ay sonra, 5 Ocak tarihinde yine büyük bir gerileme yaşandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analiste göre XRP fiyatı oldukça kritik bir noktada bulunuyor. Analist, 0.75 dolar ile 0.65 dolar arasında çok fazla destek bulunmadığını söyledi. Bununla birlikte analiste göre hacim profili giderek zayıflıyor ve analiste göre bir sonraki destek noktası %50’lik Fibonacci gerileme seviyesi olan 0.65 dolar olabilir.

Analiste göre boğaların endişe duyması gereken, oskilatör değerleri olabilir. RSI göstergesi, bir ayı piyasasında ilk aşırı satış bölgesine dokunmasıyla birlikte analiste göre hala hareket alanı bulunuyor. Benzer şekilde, Optex Bantları aşırı satış bölgesine henüz gelmese de oldukça yaklaştı. Analiste göre buna ek olarak Composite Index değeri de herhangi bir güçlü ayrışma göstermedi.

Analiste göre kısa-orta vadeli olarak boğa lehine sayılabilecek bir faktör bulunuyor ancak bu, fiyat hareketine bağlı bir faktör yerine zamana bağlı bir faktör. 6 Ocak tarihi, 7 Eylül 2021 tarihindeki en yakın büyük zirve değerinden tam olarak 120 gün uzakta bulunuyor. Gann Analizi’nde, Gann döngülerinin birini de 120 günlük döngü oluşturuyor. Gann, 120 günlük döngünün genellikle trend ile birlikte oluştuğunu ve karşı trendin düşük noktası olarak görülmesi gerektiğini söyledi. Analist, XRP fiyatının 9 Ocak tarihinden önce boğa lehine bir dönüşüm yaşamaması durumunda aşağı yönlü hareketin devam edebileceğine inanıyor.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) - Altcoin Fiyat Analizi - 20 Aralık

Ripple tokeni 2020 yılının sonlarına doğru SEC ile giriştiği hukuki savaş nedeniyle oldukça zorlu günler geçirmişti. Bir zamanlar dünyanın en büyük altcoini olan XRP, bu gelişme ve Ethereum’un yükselişi ile birlikte geri plana atıldı. Buna rağmen altcoin, dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında halen ilk onda bulunuyor. Altcoin bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık olarak 0.78 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar