27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Deneyimli Yatırımcı Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı! İşte O Şaşırtıcı Rakam

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son zamanlardaki volalitelerine rağmen geçtiğimiz yıl boyunca Bitcoin ve kripto para fiyatları büyük yükselişler göstermişti. Bitcoin fiyatı %250 artmıştı.

Binance indirim kodu

Bu sene yaklaşık olarak 65.000 dolara kadar yükselen Bitcoin fiyatı, haftalar içerisinde değerinin %40’ını kaybetti. Birçok kripto para yatırımcısı ise Bitcoin fiyatının rekorunun tekrar üstüne çıkacağına ve bununla birlikte diğer küçük kripto paraların fiyatını da arttıracağına inanıyor.

Binance indirim kodu

“İki Veri Bu Kadar Bağlantılı Olmaya Devam Ederse 10 Yıl İçinde 700.000 Doları Görebiliriz”

Kripto odaklı bir fonda 2.8 milyar doları yöneten bir erken dönem Bitcoin yatırımcısı, büyük oranda ana akım adaptasyonunun sonucunda Bitcoin fiyatının önümüzdeki on yılda %1.500 yükselebileceğini iddia etti. Pantera Capital kurucusu Dan Morehead, Yahoo Finance’a şu açıklamaları yaptı: “Bitcoin fiyatı ile BTC kullanana insan sayısı arasındaki ilişkiyi gösteren bir çalışma yaptık. Bu iki veri dizisi de her iki yılda bir belirli büyüklükte yükseldi. Bu devam ederse, herkes akıllı telefonlarında Bitcoin kullanmaya başladığında BTC fiyatı 700.000 dolara çıkabilir. Bunun 10 yıl içerisinde gerçekleşmesi mantıklı bir tahmin olacaktır.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçtiğimiz sene boyunca PayPal gibi ödeme platformlarının hamleleri ve Jack Dorsey’in CEO’su olduğu Square’in dijital varlık alım satımını mümkün kılması gibi gelişmeler sayesinde BTC ve kripto para adaptasyonu hız kazandı. Visa ve Mastercard gibi kart devleri de BTC ve diğer kripto paralar için sundukları desteği genişleteceklerinin sinyalini vermişti.

Tesla milyarderi Elon Musk’ın desteği ile beraber Bitcoin bu yıl büyük farkındalık yükselişi yaşamıştı. Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık BTC satın aldığını duyuran Tesla, diğer şirketlerin de BTC’yi radarlarına almasını sağlamıştı.

Morehead: “Bitcoin Rallisi 12 Ay Daha Devam Edebilir”

Bazı kesimler ise, koronavirüs pandemisiyle birlikte ülkelerin para basmayı arttırmasıyla birlikte itibari para birimlerinin devalüe olması tehlikesine karşı Bitcoin’in bir risk koruması olarak kullanıcılabileceğini savunuyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyat Analizi - Bitcoin Fiyatı Önemli Bir Dönemeçte

Morehead düşüncelerini şöyle devam ettirdi: “Bu kadar çok para basılmasıyla birlikte ve sektöre çok sayıda kurumsal yatırımcının katılmasıyla piyasadaki rallinin önümüzdeki 12 ayda da devam edeceğini düşünüyorum.

Bununla birlikte Bitcoin ve kripto para yatırımcıları, BTC fiyatının kısa vadeli olarak ne tarafa gideceğini öngörebilmek için gereken teknik göstergeleri dikkatle izliyorlar. BTC fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 37.966 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar