30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Destek Bölgesi Kırıldı, Bitcoin 30.000 Doların Altına İndi! Tetikleyici Etken Ne Oldu?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, COVID-19 virüsünün delta varyantının hızla yayılmaya başlamasıyla küresel hisse senedi borsalarının sert bir darbe almasının ardından, 22 Haziran’dan bu yana ilk kez 30.000 doların altına düştü.

Binance indirim kodu

Bitcoin ile Beraber Diğer Kripto Paralarda da Keskin Düşüşler Gözleniyor

Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda günlük %5.85 bir gerileme ile yaklaşık olarak 29.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu, BTC’nin 14 Nisan’da kırdığı 64.870 dolarlık rekorundan %55 daha düşük bir seviyeden işlem gördüğü anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Aynı zaman diliminde Ethereum %7’lik bir kayıp ile 1.761 dolara, XRP %9’luk bir kayıp ile 0.53 dolara ve Dogecoin ise %7’lik bir kayıp ile 0.16 dolara kadar geriledi.

Coin Market Cap’e göre ise bu son satış dalgası tüm kripto para piyasasında toplamda 98 milyar dolarlık bir kayba neden oldu.

Pazartesi günü küresel piyasalar dünya genelinde COVID-19 vakalarının tekrardan yükselişe geçmesinin ardından bir kargaşa yaşamıştı. Dow Jones endeksi Ekim ayından bu yana yaşadığı en kötü gününde %2.1 değer kaybetti. Yatırımcılar yeni vakaların küresel ekonomik büyümeyi sekteye uğratacağından ve zaten toparlanma halindeki ekonomilerin zarar göreceğinden endişe ediyor.

LPL Financial şirketinde baş piyasa stratejisti olarak çalışan Ryan Detrick şu açıklamalarda bulundu: “En yüksek ekonomik veriler ve COVID vakalarındaki artışlar ile ilgili endişeler piyasalarda gerginliğe neden oluyor. Yatırımcıları ufak türbülanslardan fazlası bekliyor olabilir.”

Geçtiğimiz ay bir JPMorgan analizcisi, Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesi durumunda kurumsal yatırımcıların tekrardan bu varlığa ilgi duyabileceğini söylemişti. Ayrıca 50.000 ile 60.000 arasındaki değerlerin kurumsal yatırımcıların hiç ilgisini çekmediğini de aktarmıştı. Ancak OANDA’nın kıdemli analizcilerinden Edward Moya ise 30.000 doların altına bir düşüşün çok büyük miktarlarda momentum satışına neden olabileceğinin altını çizmişti.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasaları Çöküşten Sonra Tekrardan Toparlanmaya Başladı

BTC’nin Performansı S&P 500’e Göre Sönük Kaldı

Bazı Bitcoin savunucuları BTC’nin sınırlı arzı dolayısıyla bu finansal varlığın enflasyona karşı bir koruma sağlayabileceğini düşünürken yılın başından bu yana Bitcoin fiyatındaki %3’lük artış S&P 500’ün %13’lük yükselişinin karşısında oldukça düşük bir performans olarak değerlendiriliyor.

Çin’in kripto paraların kullanımı ve madenciliği ile ilgili yasaklamaları ve dünya genelinde delta varyantının yayılmaya başlaması Bitcoin’in de dahil olduğu riskli varlıklarda gerilemelere neden oldu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar