3 Aralık 2022, Cumartesi
9.7 C
İstanbul

Deutsche Bank: Bitcoin 2022’yi 28.000 Dolar Seviyesinde Kapatacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Deutsche Bank’ın yayınladığı analize göre, ABD hisse senetleriyle ne kadar yakın bir korelasyon içinde olduğu göz önüne alındığında, Bitcoin yıl sonuna kadar 28.000 dolara kadar çıkabilir.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük dijital varlığı olan Bitcoin, 2021’in sonunda baş gösteren faiz artışları ve yüksek enflasyon neticesinde yatırımcıların riskten kaçmasıyla düşüşe geçmeye başlamıştı. Bitcoin halen düşüşünü devam ettiriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Pantera Capital CEO’su bugün yaptığı açıklamada Bitcoin’de daha büyük çöküşler beklediğini söylemişti.

Deutsche Bank analistleri de Bitcoin’in yıl sonuna kadar tekrar 28.000 seviyelerine çıkacağını tahmin ediyor.

Bitcoin geçen sene Kasım ayında en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara kadar çıkmıştı. O tarihten itibaren kademeli olarak düşmeye başlamış ve nihayetinde bir daha görmez dendiği 17.000 dolarları görmüştü. Bitcoin bu hafta hafif toparlandı ve bu haberin girildiği esnada 20.000 dolar kritik eşiğinde mücadele veriyordu.

Bitcoin ATH yaptığı geçen sene Kasım ayından bu yana %70 değer kaybetti.

Deutsche Bank analistleri yayınladıkları raporda, kripto para birimlerinin geçen sene Kasım ayından bu yana teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 ve S&P 500 gibi endekslerle giderek daha fazla ilişkili olduğunu belirtti. Bankanın stratejistleri, S&P’nin yıl sonuna kadar toparlanacağını ve Bitcoin’in de yükselişe geçebileceğini tahmin ediyor.

Banka analistleri, Bitcoin’i güvenli bir liman olan altından ziyade, yüksek oranda ticareti yapılan elmasa benzettiklerini de vurguladılar.

Bitcoin’in yatırımlar için güvenli liman olduğu iddiasıyla çıkan pek çok kişi, bu sene hayal kırıklığına uğradı. Zira enflasyona karşı Bitcoin, yatırımcısını koruyamadı ve %70’den fazla değer kaybı yaşadı.

Büyük merkez bankalarının piyasadaki fazla likiditeyi kaldırması fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturduğundan, dijital paralar piyasa genelindeki düşüşte hisse senetleri, tahviller ve emtialardan daha düşük performans gösterdi. Altın ise çok daha güçlü durdu.

İlgili Haber:  Elon Musk Dogecoin'in Verimliliğini Arttırmak İçin Çalışıyoruz Dedi, Fiyat Yine Uçtu

Banka analistleri yayınladıkları raporda özellikle elmas üzerinden de bazı analojiler yaptılar. Analistler, elmas endüstrisinin, bir ürün yerine bir fikir pazarlayarak, son seksen yıldır hakim oldukları, yılda 72 milyar dolarlık elmas endüstrisi için sağlam bir temel oluşturduklarını vurguladır. Elmaslar için uygulanan bu stratejinin, Bitcoin için de uygulanabileceğini belirttiler.

Analistler ayrıca, belirli kripto hedge fonları ve kredi platformlarında yaşanan kargaşa da dahil olmak üzere, son haftalarda kripto alanını saran bazı sıkıntılara işaret ettiler.

Analistler raporu piyasanın düşmeye devam edeceği öngörüsüyle bitirdiler;

Kripto paraların fiyatlarını istikrara kavuşturmak zor çünkü kamu sermaye sistemindekiler gibi ortak değerleme modelleri yok. Ayrıca kripto piyasası oldukça parçalanmış durumda. Sistemin karmaşıklığı nedeniyle kripto piyasasındaki serbest düşüş devam edebilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar