Deutsche Börse Group, Crypto Finance AG’nin Üçte İki Hissesini Satın Aldı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Uluslararası borsa organizasyonu Deutsche Börse Group, kurumsal müşterileri için kripto odaklı hizmetlerini genişletmeyi hedefliyor.

blank

Haberin Özeti

  • Deutsche Börse Group, Crypto Finance AG’nin üçte iki çoğunluk hissesini satın aldı.
  • Şirket, kurumsal müşterilerine sunduğu kripto para odaklı hizmetleri genişletecek.

Uluslararası borsa organizasyonu Deutsche Börse Group, dijital varlık odaklı fintech girişimi Crypto Finance AG’nin üçte iki hissesini satın aldığını duyurdu.

Deutsche Börse’de alım satım ve borsa yönetim kurulu üyesi olan Thomas Book, Crypto Finance ekibini “stratejik uyum için ideal bir takım” olarak nitelendirdi. Book, ayrıca, satın almanın güvenilir ve tam olarak düzenlenmiş bir dijital varlık ekosistemi oluşturma yolunda kendilerine çok yardımcı olacağını söyledi.

Crypto Finance AG Nedir?

2017 yılında kurulan Crypto Finance, kurumsal müşterilerine kripto parada ticaret, depolama ve yatırım gibi hizmetler sunmaktadır. Crypto Finance AG, ayrıca, İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu (FINMA) tarafından düzenlenmiştir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Crypto Finance AG CEO’su ve kurucusu Jan Brzezek, Deutsche Börse ile ortaklıklarını, “Birlikte, Avrupa’daki binlerce finansal kurumun ve profesyonel yatırımcıların, bu yeni varlık sınıfına (kripto para) aşina oldukları bir şekilde yatırım yapmalarını sağlayacağız.” diyerek açıkladı.

Anlaşma, İlerleyen Aylarda Onaylanacak

Söz konusu satın alma işlemi Deutsche Börse’nin “dijital varlık hizmetleri yelpazesini genişletmesine” yardımcı olacak ve ayrıca Crypto Finance’in hizmetlerini de katılımcılar için daha kolay ve erişilebilir bir hale getirecek.

Şu anda, anlaşma düzenleyici tarafından onaylanmayı bekliyor ve net onayın yılın 4. çeyreğinde verilmesi bekleniyor. Satın almanın ardından, Crypto Finance’in mevcut yatırımcıları ve yöneticileri şirkette görev almaya devam edecek.

Son olarak Deutsche Börse, geçtiğimiz günlerde, sanat ve gayrimenkul gibi varlıklar için blockchain tabanlı pazarlar oluşturmak için Commerzbank ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend