25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Dev Yatırım Firmasından Ülkelere ve Bankalara Çağrı: Bitcoin’i Ucuzken Alın!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 1 hafta önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı 2021’de zirveye çıkmıştı. Bunun nedenlerinden biri de Tesla gibi kurumsal firmaların ve El Salvador gibi ülkelerin Bitcoin yatırımı yapması gösterilebilir.

Binance indirim kodu

Bitcoin Kasım 2021’de ATH yapmış ve 70.000 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. O günden sonra %40 değer kaybederek 40.000 dolar seviyelerine indi. Bu değer kaybı esnasında kripto piyasasından toplamda 1 trilyonluk bir değer silindi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Wall Street devlerinden Fidelity adlı dev yatırım firması Bitcoin’in şu anki fiyatının çok ucuz olduğunun altını çizerek ülkeleri ve bankalarını Bitcoin satın almaya çağırdı. Fidelity, “Bitcoin’i ucuzken satın alanlar diğerlerine karşı yarışta bir adım önde olacaklar” dedi.

Fidelity analistlerinin yayınladıkları notta, “oyun teorisi”ne atıfta bulunularak “şu an Bitcoin’i bu fiyattan alanlar diğerlerine karşı avantajlı bir pozisyona geçecekler” denildi. Yayınlanan notta ayrıca 2022’de El Salvador dışında diğer ülkelerin ve hatta merkez bankalarının da Bitcoin satın almaya başlayacağı belirtildi.

Eylül ayında El Salvador, Bitcoin’i ABD dolarının yanı sıra resmi para birimi haline getirmişti ve Bitcoin satın almaya başlamıştı. Bu yıl El Salvador, 1 milyar dolar değerinde tokenize tahvillerle finanse edilen 500 milyon dolarlık bitcoin daha alacağını ve ultra düşük vergili bir “Bitcoin City” yaratmayı planladığını söylemişti.

Diğer ülkelerdeki politikacılar, El Salvador’un bitcoin deneyimini dikkatli bir şekilde izliyor ve bazıları, işe yararsa benzer bir hareketi düşüneceklerini belirtiyor.

Bu hafta, Rio de Janeiro belediye başkanı, şehrin hazine rezervlerinin %1’ini kripto para birimlerine tahsis etmeyi planladığını bildirmişti. ABD’de Miami belediye başkanı Francis Suarez, geçen yıl şehrin hazinesinin bir kısmını bitcoin’e ayırmak istediğini söylemişti.

Aynı zamanda, Elon Musk’ın Tesla’sı, geçen yıl Bitcoin satın alarak MicroStrategy’yi takip etmiş ve kurumsal satın alma dalgası başlatmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend