10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Dev Yatırım Firmasından Ülkelere ve Bankalara Çağrı: Bitcoin’i Ucuzken Alın!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı 2021’de zirveye çıkmıştı. Bunun nedenlerinden biri de Tesla gibi kurumsal firmaların ve El Salvador gibi ülkelerin Bitcoin yatırımı yapması gösterilebilir.

Binance indirim kodu

Bitcoin Kasım 2021’de ATH yapmış ve 70.000 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. O günden sonra %40 değer kaybederek 40.000 dolar seviyelerine indi. Bu değer kaybı esnasında kripto piyasasından toplamda 1 trilyonluk bir değer silindi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Wall Street devlerinden Fidelity adlı dev yatırım firması Bitcoin’in şu anki fiyatının çok ucuz olduğunun altını çizerek ülkeleri ve bankalarını Bitcoin satın almaya çağırdı. Fidelity, “Bitcoin’i ucuzken satın alanlar diğerlerine karşı yarışta bir adım önde olacaklar” dedi.

Fidelity analistlerinin yayınladıkları notta, “oyun teorisi”ne atıfta bulunularak “şu an Bitcoin’i bu fiyattan alanlar diğerlerine karşı avantajlı bir pozisyona geçecekler” denildi. Yayınlanan notta ayrıca 2022’de El Salvador dışında diğer ülkelerin ve hatta merkez bankalarının da Bitcoin satın almaya başlayacağı belirtildi.

Eylül ayında El Salvador, Bitcoin’i ABD dolarının yanı sıra resmi para birimi haline getirmişti ve Bitcoin satın almaya başlamıştı. Bu yıl El Salvador, 1 milyar dolar değerinde tokenize tahvillerle finanse edilen 500 milyon dolarlık bitcoin daha alacağını ve ultra düşük vergili bir “Bitcoin City” yaratmayı planladığını söylemişti.

Diğer ülkelerdeki politikacılar, El Salvador’un bitcoin deneyimini dikkatli bir şekilde izliyor ve bazıları, işe yararsa benzer bir hareketi düşüneceklerini belirtiyor.

Bu hafta, Rio de Janeiro belediye başkanı, şehrin hazine rezervlerinin %1’ini kripto para birimlerine tahsis etmeyi planladığını bildirmişti. ABD’de Miami belediye başkanı Francis Suarez, geçen yıl şehrin hazinesinin bir kısmını bitcoin’e ayırmak istediğini söylemişti.

Aynı zamanda, Elon Musk’ın Tesla’sı, geçen yıl Bitcoin satın alarak MicroStrategy’yi takip etmiş ve kurumsal satın alma dalgası başlatmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar