8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

DeVere Group CEO’su, Bitcoin’in Mart Sonunda Ulaşacağı Fiyatı Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

DeVere Group CEO’su Nigel Green, Bitcoin’in bu ay sonunda 50 bin dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Green’e göre, Bitcoin’in son birkaç gündeki etkileyici performansı, ona bu dönüm noktası fiyatına ulaşması için ivme kazandırıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin 50 bin dolara ulaşabilir

Bitcoin piyasa değerinin son yedi gün içinde neredeyse %15 arttığı göz önüne alındığında, bu tahmin şaşırtıcı değil.

Binance indirim kodu

DeVere Group, yirmi yıllık bir finansal danışmanlık grubu. Dünyanın en büyük bağımsız finansal danışmanlık kurumlarından biri olarak varlık yönetimi, fon yönetimi, fintech ve yatırım bankacılığı hizmetleri sunmakta.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden kaynaklanan küresel gerilimlere rağmen, Bitcoin beklentilerin ötesinde bir performans sergiliyor. İşgal haberini takiben Bitcoin 35 bin doların altına düştükten sonra toparlandı ve şimdi 44 bin dolar civarında işlem görüyor.

Kripto uzmanları, jeopolitik gerilimlerin Bitcoin’in performansını körükleyebileceğine inanıyor. Green’in görüşüne göre, kurumsal yatırımlarla birlikte bu, performans için temel itici güç.

Green’e göre:

Ukrayna-Rusya durumu önemli bir finansal karışıklığa neden oldu ve bireyler, işletmeler ve hatta devlet kurumları geleneksel sistemlere alternatifler aramaya başladı.

Bankaların kapanması, ATM’lerin nakitsiz kalması ve SWIFT gibi uluslararası ödeme sistemlerinin bir yaptırım aracı haline gelmesiyle, merkezi olmayan ve tarafsız bir finans sisteminin daha çekici göründüğünü de sözlerine ekledi.

Yaptırımlar Bitcoin’in fiyatını artırıyor mu?

Rusya’nın işgalinin ardından, dünya güçleri Rusya’ya ekonomik yaptırımlar uyguladı ve bu yaptırımlar Rus ekonomisine zarar veriyor. Para birimi Ruble’nin değeri yaklaşık %30 düştü ve bankalarının birçoğu SWIFT’ten çıkarıldı.

Mevduatı cazip hale getirmek ve sermaye kaçışını önlemek amacıyla Rusya Merkez Bankası geçtiğimiz günlerde faiz oranını %20’ye yükseltti. Ayrıca yabancı yatırımcıların ülkedeki menkul kıymetlerini veya varlıklarını satmalarını engelleyen bir kanun da çıkarıldı.

İlgili Haber:  Bitcoin Ağustos 2021'den Bu Yana İlk Kez 40.000 Doların Altına Düştü!

Rusya’ya uygulanan yaptırımlar dünya genelinde memnuniyetle karşılansa da, bazı grupların finansal sistemi diğerlerine karşı nasıl silahlandırabileceğini ve neden alternatiflere ihtiyaç duyulabileceğini de gösteriyor.

Bazı piyasa analistleri, Bitcoin’in uygun bir alternatif olduğuna ve bu yüzden fiyatının arttığına inanıyor. EarthID Araştırma ve Strateji Başkan Yardımcısı Sharat Chandra, mevcut durumun geleneksel finans dünyasındaki fay hatlarını gösterdiğine ve kriptonun neden iyi bir seçenek olduğuna dikkat çekti.

Rus vatandaşlar, çöken para birimlerine karşı bir önlem olarak kriptoyu benimsemeye başladı. Aynı şekilde Ukraynalılar da, ülkedeki siyasi belirsizliğin ortasında kriptoyu benimsemeye başladı.

Sadece Ukrayna halkı kripto satın almıyor, aynı zamanda hükümet ve STK’lar bile savaşı finanse etmek için kripto alıyor. Ukrayna 33 milyon doların üzerinde kripto bağış topladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

1 Yorum

  1. Bunu tahmin etmek icin cok mu çabaladı acaba… bunu 5 yaşındaki cocuk bile tahmin eder. Savas ve hastalik var ise bitcoin yükselir. Hatirlatmak istedim. Adam.akıllı haberler ile gelin.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: