1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Dfinity, Internet Computer’ın Gelişimi İçin 200 Milyon Dolarlık Fon Sağladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Internet Computer’ın en büyük amacı, “insanlığın birincil bilgi işlem platformu” olmaktır.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dfinity Vakfı, Internet Computer’ın gelişimini desteklemek için 200 milyon Dolarlık bir fon sağladı.
  • Dfinity kurucusu Dominic Williams, söz konusu duyuruyu bugün Consensus etkinliğinde yaptı.

Dfinity Vakfı, son haftalarda dikkat çeken blockchain ağı Internet Computer’ın gelişimini desteklemek adına 200 milyon Dolarlık bir fon sağladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Internet Computer Nedir?

Dfinity kurucusu Dominic Williams, bugün gerçekleşen Coindesk’in Consensus etkinliği sırasında yaptığı duyuruda, “Amacımız, halka açık bir blok zincirinde akıllı sözleşmeler kullanarak tüm sistemlerin ve hizmetlerin yeniden tasarlanmasını desteklemek. Blockchain’in yeni yeteneklerinden yararlanmak için önemli ve büyüleyici bir şey inşa ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Internet Computer, beş yıllık bir geliştirme sürecinin ve Andreessen Horowitz, Polychain Capital gibi üst sınıf yatırımcılardan gelen 102 milyon Dolarlık bir katkının ardından 11 Mayıs’ta piyasaya sürüldü.

Internet Computer’ın arkasındaki firma olan Dfinity’nin iddialı planı ise; interneti akıllı sözleşmelerin kullanımıyla dev, küresel bir bilgisayara dönüştürmek ve dünyayı merkezi sunuculara bağımlılıktan kurtarmak amacıyla 370 milyar Dolarlık bulut bilişim pazarını ele geçirmektir.

Internet Computer Bol Miktarda Kaynağa Sahip Olacak

Polychain Capital’in Kurucusu ve CEO’su Olaf Carlson-Wee ise proje ile ilgili, “Finanse etmekten heyecan duyduğum bir şey.” yorumunu yaptı.

Ancak büyük yatırımcılara sahip olmak, Internet Computer’ın misyonunda belirttiği gibi Linkedin, TikTok, WhatsApp benzeri uygulamaların merkezi olmayan yeni nesil sürümlerini oluşturmak için yeterli değildir.

Her ne kadar 5 yıl gibi oldukça uzun bir süredir geliştiriliyor olsa da; Internet Computer projesi kripto endüstrisinde henüz oldukça yeni. Ve kesin olan bir şey: İleride yapılacak geliştirmeler için proje, bol miktarda kaynağa sahip olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar