5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Dfinity’nin Internet Computer’ı %28’lik Fiyat Artışı Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dfinity’nin Internet Computer (ICP) tokeni, dün 100 milyonuncu bloğunun çıkarılmasının ardından yükselişe geçti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dfinity’nin Internet Computer (ICP) tokeni, dün 100 milyonuncu bloğunun çıkarılmasının ardından yükselişe geçti.
  • Nomics verilerine göre ICP, geçen gün %28’lik fiyat artışı yaşayarak 45 Dolara yükseldi.

Nomics verilerine göre, Dfinity’nin Internet Computer (ICP) tokeni geçen gün %28’lik fiyat artışı yaşayarak 45 Dolara yükseldi.

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz Aydan Bu Yana En Büyük Fiyat Artışı

Bu, geçtiğimiz ayın sonundan bu yana ICP’nin yaşadığı en büyük fiyat artışı olarak kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dfinity blok zinciri, dün 100 milyon blokluk eşiğini aşmayı başardı. Bu haberin duyulmasının ardından da ICP fiyatı yükselmeye başladı.

Bu dönüm noktası aslında yalnızca blok zinciri kullanımının bir simgesi olsa da; kripto para için de bir PR işlevi gördü.

Yükseliş, Dfinity’nin ICP tokenini “kayıt dışı menkul kıymet satışı” olarak tanımlayan Kaliforniya merkezli bir toplu davadan üç gün sonra gerçekleşti. Dava, 10 Mayıs’tan sonra ICP satın alan yatırımcı Daniel Ocampo tarafından “tüm yatırımcılar adına” açıldı. Dava haberinin fiyat üzerinde ise net bir olumsuz etkisi olmadı.

Dfinity Nedir?

2016 yılında girişimci Dominic Williams tarafından kurulan Dfinity, yaratıcıların Amazon ve Microsoft gibi büyük teknoloji şirketlerinin hakim olduğu merkezi bulut bilişim endüstrisine merkezi olmayan bir alternatif sunmayı amaçlayan ve bu anlamda gelişen bir blok zinciri projesidir.

ICP, Dfinity’nin yardımcı program tokenidir. ICP, kullanıcıların protokolün kararlarına ilişkin oy vermelerine ve işlemler için ödeme yapmalarına olanak tanır. Tıpkı Ethereum veya XRP gibi borsalarda da işlem görür.

ICP’nin 45 Dolarlık mevcut fiyatı, son derece başarılı lansmanından bir gün sonra 11 Mayıs’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi 737 Doların bir hayli altında. O tarihte ICP, sekizinci en büyük kripto para konumuna kadar yükselmişti. Şimdilerde ise 6.1 milyar Dolarlık piyasa değeri ile 20. sıraya geriledi.

İlgili Haber:  Ethereum'da Kilitlenen Bitcoin Miktarı 8 Milyar Dolar'ı Aşarken, Piyasaya Yeni Bir Oyuncu Giriyor

Geçen ay, ICP’nin fiyatı Goldman Sachs’ın kripto para ile ilgili bir raporda isminin geçmesinin ardından %15 artarak 42 Dolara yükseldi. Yatırım bankası, Dfinity’nin “geleceğe giden yolu açabileceğini” belirtti. Ancak Goldman Sachs, Dfinity’nin de çoğu kripto para gibi “test edilmemiş, erken aşamada ve karmaşık” olduğunun altını çizdi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar