21 Mayıs 2022, Cumartesi
15.5 C
İstanbul

Dfinity’nin Kripto Parası ICP, Lansmandan Bu Yana Değer Kaybediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dfinity’nin kripto parası Internet Computer (ICP), lansmanından bu yana değer kaybetmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dfinity’nin kripto parası ICP, yaklaşık 1 ay önce lansmanını gerçekleştirdi.
  • Ancak ICP, o günden bu yana ciddi bir fiyat düşüşü yaşadı.
  • ICP, şu anda 65 Dolar fiyatında seyrediyor.

Kripto veri sitesi CoinGecko’ya göre, Dfinity’nin ICP tokeni son 24 saat içinde %10 düşerek 65.76 Dolar fiyatına geriledi. ICP, geçen ay bu zamanlarda lansmanını düzenlemiş ve o gün 700 Dolar fiyatını görmüştü. Kripto para 1 ay içinde 700 Dolardan 65 Dolara kadar düştü.

Binance indirim kodu

Lansmandan Bu Yana Rekor Düşüş

Dfinity, lansmanı sırasında Coinbase Pro’da listelenmiş ve sadece üç gün sonra 26 milyar Dolarlık bir piyasa değerine ulaşmıştı. ICP, o gün, XRP’nin arkasında sekizinci en değerli kripto para konumunda idi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak ICP fiyatı, o zamandan bu yana ciddi bir düşüş yaşadı. Bunun nedeni blockchainler arasındaki sıkı rekabet olarak gösteriliyor.

Yeni ortaya çıkmış olan Dfinity ağı, Cardano ve Ethereum gibi akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar sunan köklü blok zincirleriyle rekabet ediyor.

Dfinity ve ICP Nedir?

Dfinity, 2016 yılında girişimci Dominic Williams tarafından kurulan bir blockchain projesidir. Projenin merkezi bileşeni olan “Internet Computer” ise dünya çapında bağımsız veri merkezleri ağı tarafından yönetilen merkezi olmayan bir bilgisayarı tanımlar.

Kurucular, Dfinity’nin merkezi bulut bilişim pazarına bir alternatif olacağı vizyonunu paylaşıyor. Bu anlamda Dfinity platformunun, Facebook, eBay ve TikTok gibi sosyal medya uygulamalarının merkezi olmayan alternatiflerine ev sahipliği yapması amaçlanıyor.

Dfinity, fikir birliği mekanizması olarak ise “Threshold Relay (Eşik Geçişi)” adını verdiği bir hisse ispatı sistemi kullanıyor. Proje, kendi ağındaki işlemlerin 1-2 saniye içinde doğrulanabildiğini belirtiyor. Bu sürelerin Ethereum’da 15 saniye; Bitcoin’de ise 10 dakika olduğu dile getiriliyor.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasasında Artış: Ethereum %10 ve ICP %15 Değer Kazandı

ICP tokeni ise Dfinity ağındaki işlemlerin gerçekleştirilmesinde ve token sahiplerinin, projenin geleceği için oy verme süreçlerinde etkin olarak kullanılıyor. ICP, şu anda Coinbase Pro, Binance, Huobi Global ve OKEx gibi büyük borsalarda listelenmiş durumda.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar