2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Diğer Kripto Paralardaki Durağan Seyir Sürerken Dogecoin %35 Değer Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Dogecoin, kripto para piyasalarındaki durgunluğa rağmen, Pazartesi günü %35 değer kazanarak 0.41 dolar seviyesinin üstüne çıktı. Bitcoin ve diğer kripto paralar ise haftasonu yaşanan ani düşüşün ardından stabil hale geldi.

Binance indirim kodu

2013 yılında, internet kültüründeki ‘mimlere’ atıfta bulunan bir espri olarak yaratılan şaka coini Dogecoin, son 24 saat içinde %33.9 değer kazanarak 0.41362 dolar seviyesine çıktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Diğer Kripto Paralar Durağan Seyrederken Dogecoin Yükselişini Sürdürüyor

Coinbase’in 100 milyar dolarlık halka arzının kripto para dünyasında oluşturduğu heyecanın etkisinin azalmasıyla beraber diğer kripto paralarda keskin düşüşler meydana gelmişti. Dogecoin’in bu rallisi, piyasalardaki düşüş eğilimine rağmen devam etti. Dogecoin Cuma günü yaklaşık 0.40 dolardan işlem görürken, haftasonu ise hafif bir düşüş gösterdi. Pazartesi günü itibariyle ise Dogecoin yükselişine ara verdiği yerden devam ediyor.

Bitcoin fiyatları, Pazartesi günü 56.500 dolar seviyelerinde stabil hale geldi. Geçtiğimiz hafta ise, 65.000 seviyesine yaklaşarak Bitcoin kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekorunu kırmıştı. Ethereum ağının kripto parası olan Ether ise 2.210 dolar seviyelerinde geziyor. Ether de geçtiğimiz hafta, 2.500 doların üstüne çıkarak, Bitcoin’e benzer bir şekilde, kendisine ait rekoru tazelemişti.

Dogecoin, bir hafta içinde %400’den fazla artış göstermesiyle kripto para dünyasının yıldızı haline geldi.

İnternet Kültürü, Dogecoin’in Fiyatının Yükselmesinde En Önemli Etken

Coindesk yetkilisi Adam Levine, Dogecoin’de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi: “Dogecoin’de yaşanan bu büyük ralli, ünlü isimlerden gelen destekler ve internetteki ‘mim’ kültürüne bağlı olarak gerçekleşiyor. Elon Musk, Slim Jim, Mark Cuban ve internetteki ‘mim’ kültürü topluluğu arasında resmi olmayan bir işbirliği var ve Dogecoin özellikle bu kişiler tarafından destekleniyor. Yani bir şaka coini satın alan herkes fiyatını yükseltiyor, bu sayede Dogecoin medyanın da ilgisini çekiyor ve kısır bir döngü oluşuyor.

İlgili Haber:  Coinbase'deki Bitcoin Çıkışları Yükseliş Sinyali Anlamına mı Geliyor?

Dogecoin, 2013 yılında yazılım mühendisleri tarafından oluşturulan, blockchain teknolojisi tabanlı bir merkeziyetsiz dijital varlık olarak biliniyor. İsmini ise Shiba Inu cinsi köpeklerin internet kültüründe ‘mim’ haline getirilmesinden alıyor.

Analizciler ise yatırımcıları, Dogecoin’i yüksek fiyatlardan satın almaları durumunda büyük zararlar görebilecekleri konusunda uyarıyor.

Freetrade analizcisi David Kimberly Dogecoin’de yaşanan yüksek satın alımları şöyle yorumladı: “İnsanlar bu kripto parayı, herhangi bir değeri olduğu için değil, bir gün belki daha fazla insan bu coine girip fiyatını yükseltirse, ben de yüksek fiyattan satıp kolay para elde ederim mantığıyla satın alıyorlar.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar