28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Digital Currency Group: Kripto Firmaları Pandemiye Rağmen Büyüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Crypto VC fonu Digital Currency Group, sektörün durumu hakkında çeşitli araştırmalar yaptı. Pandemi, sektöre zarar vermek yerine yardımcı olmuş gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Küresel koronavirüs salgınına rağmen Digital Currency Group yatırımları ilerlemeye devam ediyor.
  • DeFi, bu yıl en çok büyüme kaydeden oyuncu olarak dikkat çekiyor.
  • DCG’ye göre, salgın zarar vermek yerine kripto endüstrisine yardımcı oldu.

Abra, BitGo, Coinbase ve Coindesk gibi 150’den fazla yatırımı bulunan dev kripto VC firması Digital Currency Group, finanse ettiği kurumlara ve CEO’lara sektörün durumu ile ilgili yaptığı bir anketin sonuçlarını yayınladı.

Binance indirim kodu

Rapor, ankete katılanların %50’sinin yılın başında yapılan tahminlerden daha iyi performans gösterdiklerini ve ankete katılan şirketlerin %66’sının bu yıl personel sayısını artırdığını ortaya çıkardı. Pandemi, pek çok sorunu da beraberinde getirmesine rağmen ankete katılanların %35’i bu yıl personel sayısını daha da artırmayı planlıyor. Uzaktan çalışma sistemi burada dile getirilen alternatifler arasında yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Şampiyon DeFi

Katılımcılar, bu yıl en çok gelişme kaydeden kripto oyuncusunun ise merkezi olmayan finans (DeFi) olduğunu düşünüyor. Yatırımcıların bu yıl milyarlarca doları bu alana aktardığı belirtiliyor.

Ve küresel durgunluk milyonlarca insanı yoksullukla tehdit etmesinin yanında bir yandan da nüfusu azaltmaya devam ederken, bu durumun makro kripto para birimlerini benimsemede itici güç olduğu dile getiriliyor. Ankete katılanların yaklaşık %60’ı, “güvensiz finansal sistemlerin”, kripto paranın gelişmesi adına en büyük fırsat olduğunu söyledi.

Çoğunluk Fon Toplama Planı Yapıyor

Ankete katılan yöneticilerin %60’ı bu sene fon toplamak istediklerini söylerken şimdiye kadar ise hedeflenen tutarın sadece %20’sine ulaşıldığını aktardılar. Bunun sebebinin ise pandemi olduğu düşünülüyor.

Kaynak yaratmayı geciktiren projelerin %36’sı fon toplamayı süresiz olarak erteledi. Yine de %46’sı, yıl sonundan önce gerekli gördükleri fonları toplayacaklarından emin görünüyor.

İlgili Haber:  ABD’deki Banka Ödemelerinde Blockchain ve Stablecoin Kullanılabilecek

DCG’de Ağ ve Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Casey Taylor yaptığı basın açıklamasında, “2020 herkes için çalkantılı geçti, ancak kripto endüstrisi için belirleyici bir fırsat olarak hatırlanacak.” dedi. Ona göre sektör şu anda yalnızca sağlam değil, aynı zamanda geniş kitleler tarafından onay almış ve güçlü bir büyüme sergilemiş görünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar