26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Dijital Para Birimi Tanımı, ABD Kongresi’nin Yıllık Savunma Tasarısında Yer Alıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Başkan Trump dijital para birimi tanımının yer aldığı yıllık savunma tasarısını veto etmekle tehdit ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bu yılki Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası tamamlanmak üzere.
  • “Para birimi” tanımını dijital para birimlerini içerecek şekilde genişleten yeni bir ifade tasarıda yer alıyor.
  • Başkan Trump, İletişim Düzenleme Yasası’nın 230. bölümünü yürürlükten kaldırmadığı için söz konusu tasarıyı veto etmekle tehdit ediyor.

Kongre, tasarının hem Temsilciler Meclisi hem de Senato önüne çıkmasından önce, 2021 mali yılı için Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası (NDAA) ile ilgili müzakerelerini tamamlamak üzere.

Binance indirim kodu

NDAA Nedir?

NDAA, Savunma Bakanlığı için bütçe yetkilendirmelerini içeren ve her yıl kabul edilen büyük bir yasadır. Bu yılki tasarının son taslağı, Aklama Yasalarının İyileştirilmesi ve Shell Holdings Yasasındaki Suç Faaliyetlerinin Kapsamlı Bilgi Takibini (ILLICIT CASH Yasası) içeriyor. Yasa, büyük ölçüde hükümetin, Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörizm Finansmanına Karşı Mücadele alanındaki çabalarını desteklemeye odaklanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yasadışı faaliyetler için kullanılan para birimi tanımı, dijital para birimini de içerecek şekilde genişletiyor.

Tasarının mimarlarından Senatör Doug Jones, “ABD’de suçluların anonim paravan şirketlerin arkasına saklanmaları çok kolay. İki aşamalı tasarımız Amerikan kolluk kuvvetlerine ve ulusal güvenlik görevlilerine, mali sistemimizi sömürmek ve yasadışı faaliyetleri finanse etmek isteyen suçlulara karşı savaşmak için gerekli olan araçları sağlayacak.” dedi.

Yeni Tanım, Dijital Para Birimlerini de Kapsayacak

Yasanın 308. Bölümü’nde, para birimlerinin tanımlanma biçiminde önemli bir güncelleme yapılacak ve “fonlar” kelimesi, “para birimi, fonlar veya her ikisinin yerini alan değerler” olarak değiştirilecek.

Potansiyel bir karışıklık şu ki, mevcut Başkan Trump, Facebook ve Twitter gibi teknoloji şirketlerini tutuklanmaya karşı koruyan İletişim Ahlakı Yasası’nın 230. bölümünü değiştirmediği sürece savunma tasarısını veto etmekle tehdit ediyor. Bu konu, NDAA’nın temelini teşkil etmese de yıl boyunca Trump için önemli bir tartışma noktası oldu; Başkan, Mayıs ayında 230. Bölümü sınırlandırmaya çalışan bir idari emir imzaladı.

İlgili Haber:  Kanadalı Bitcoin ETF Firması Evolve, Bir Ethereum ETF Oluşturmayı Planlıyor

Lindsay Graham gibi Trump’a sadık olan bazı isimler ise bu revizyonu da tasarıya sokmaya çalıştılar; ancak şimdilik diğer pek çok kongre üyesi Trump ile aynı fikirde görünmüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar