1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Dikkat Çeken Analiz: “Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Hisselerinin Yükselmesiyle Piyasalarda…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Araştırma şirketi Fundsrat’e göre Bitcoin madenciliği bağlantılı şirketlerin hisse senetlerinin değerinde yaşanan son yükseliş ile beraber BTC fiyatı için olumlu bir tablo oluşmuş olabilir. Şirkete göre kurumsal yatırımcıların kripto para dünyasına olan ilgisi tekrardan artıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı Sabit Kalmasına Rağmen Madencilik Şirketlerinin Hisseleri Değer Kazandı

Bitcoin fiyatının 32.000 dolar ile 35.000 dolar arasındaki konsolidasyon hareketine rağmen geçtiğimiz ay boyunca kripto para madenciliği şirketlerinin hisse senetleri görece iyi bir performans sergiledi.

Binance indirim kodu

Madencilik şirketleri Riot Blokchain ve Marathon Digital söz konusu zaman diliminde sırasıyla %12 ve %9’luk yükselişler gösterdi. Madencilik işlemlerinde kullanılan donanımların üretimini yapan Nvidia hisseleri ise %17’lik bir değerlenme yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fundstrat’in dijital varlık strateji uzmanı David Grider ise Perşembe günü yaptığı açıklamasında Bitcoin madenciliği şirketlerinin hisselerinin, Bitcoin fiyatının benzer hareketler yapmasından önce yükselip alçaldığını söyledi: “Kripto para madenciliği hisselerine yaşanan sermaye akışı, kurumsal yatırımcıların kripto para dünyasına olan ilgilerinin azaldığına ya da arttığına dair ilk işaret görevi görebilir. Hisselerde yaşanan en son fiyat artışı paranın tekrardan kripto paralara doğru aktığına dair bir sinyal olabilir.

Hedge fonları gibi büyük yatırımcılar kripto para dünyasına yatırım yapabilmek için genelde Bitcoin alma tehlikesine girmeyi tercih etmiyorlar ve bunun yerine Bitcoin madenciliği ile ilgili şirketlerin hisselerini satın alıyorlar.

Örneğin JPMorgan bu yılın başlarında müşterilerine kripto para bağlantılı şirketlere yatırım yapma olanağı sağlamaya başladı. Bu şirketlerin birçoğu da madencilik şirketleriydi.

Hisse Fiyatlarındaki Artışın Nedeni Çin Kaynaklı da Olabilir

Ancak ABD’de listelenen bu kripto para madenciliği şirketlerinin hisselerindeki bu artış Çin’in madencilik alanında getirdiği kısıtlamalara tepki olarak da gerçekleşmiş olabilir.

İlgili Haber:  Dünyanın En Büyük Bitcoin Madenciliği Operatörü 500 Milyon Dolarlık Halka Arz Planlıyor

Bitcoin ağı şu anda daha düşük sayıda madenciye göre ayarlanmış durumda ve bu yüzden her bir madencinin Blockchain’deki işlemleri onaylaması ve BTC kazanması daha kolay bir hale geldi. Teknik olarak konuşmak gerekirse Bitcoin hashrate’i düşüş göstermiş oldu.

Grider düşüncelerine şöyle devam etti: “Hashrate’in düşmesiyle beraber yatırımcılar, faal haldeki kripto para madenciliği şirketlerinin daha yüksek kar oranları yakalayacaklarını düşünüyor olabilirler.

Bitcoin madenciliği sırasında bilgisayarlar çok karmaşık algoritma problemlerini çözebilmek için birbiriyle yarışıyorlar. Bu problemlerin çözümüyle birlikte ağ üzerindeki işlem onaylanmış oluyor ve böylece yeni bir BTC doğuyor.

Diğer analizciler ise yatırımcıların dip seviyelerden Bitcoin aldığına dair kanıtların çok az olduğunu iddia ediyorlar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar