30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Dinamo Kiev, Maç Biletlerini Binance NFT Pazarında Satışa Çıkaracak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ukrayna Premier Ligi’nin önde gelen takımı Dinamo Kiev, Binance NFT pazarında maç biletlerini satışa çıkaracağını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dinamo Kiev, maç biletlerini NFT olarak Binance’in yeni kurulacak olan NFT pazarında satışa çıkaracak.
  • Biletlerin yalnızca Binance pazarında satılacağının altı çizildi.
  • Sezonun başında bazı diğer NFT ürünleri de satışa çıkarılacak.

Ukrayna Premier Ligi’nin son sezonunu FC Shakhtar Donetsk’in ardından ikinci sırada tamamlayan Dinamo Kiev, maç biletlerini NFT olarak satışa çıkaracağını açıkladı.

Binance indirim kodu

Dinamo Kiev ve Binance İşbirliği

Kulüp, söz konusu NFT maç bileti satışlarını Binance tarafından Haziran ayında başlatılacak olan NFT pazarında gerçekleştireceğini belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dinamo Kiev’in inovasyon sorumlusu Mark Ginsburg konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Anlaşma sadece geçici bir durum değil. Ukrayna’nın en büyük kulübünü teknolojik olarak da lider bir Avrupa kulübü yapmak için önümüzdeki iki yıl boyunca uygulanacak olan hesaplanmış bir stratejimiz ve net bir hedefimiz var.” ifadelerini kullandı.

Kulüp, gelecekteki maç biletlerinin %25’inden fazlasının NFT olarak satılmasının planlandığını dile getiriyor.

Fan Token Piyasası da Büyüyor

Dinamo Kiev’in NFT biletlerinin üretilmesinde fintech şirketi Moonwalk ile birlikte çalışıldığı belirtildi. Moonwalk, Ocak 2021’de, kulüp markalı token, ödüller, bonuslar ve oyunlar da dahil olmak üzere kripto para etrafında bütün bir ekonomi yaratmak için Dinamo Kiev ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

Öte yandan birkaç futbol takımı, fan tokeni platformu Socios ile yapılan anlaşmalar aracılığıyla kendi tokenlerini zaten çıkarmış durumda. Manchester City’nin $ CITY tokeni ise halihazırda Juventus, AC Milan, Barcelona ve Paris Saint-Germain gibi üst düzey kulüpleri içeren Socios platformuna eklenen son token oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar