8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Disney, Metaverse Stratejisi İçin Yeni Yönetici Atadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Eğlence devi Disney, metaverse stratejisine özel olarak liderlik etmesi için yeni bir yönetici atadı.

Binance indirim kodu

10 yıldan fazla bir süredir firmada çalışan Mike White, üst düzey yöneticilerin yer aldığı bir ekibi denetleyecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Disney CEO’su Bob Chapek’in Disney çalışanlarına gönderdiği bir yazıda, metaverse’nin keşfedilecek “bir sonraki harika hikaye anlatım mekanı” olduğunu söylediği belirtildi.

Facebook sahibi Meta ve Microsoft dahil olmak üzere teknoloji devleri, metaverse’e milyarlarca dolar akıtıyor.

Disney CEO’su metaverse’i “hikaye anlatımındaki mükemmelliği, yenilikçiliği ve izleyici odaklı stratejilerini sürdürmek için mükemmel bir yer” olarak nitelendirdi.

“Şirket genelinde farklı ekipler bu yeni alanı araştırıyor ve gördüklerim beni çok şaşırtıyor” dedi.

Mike White, Disney’in Yeni Nesil Hikaye Anlatma ve Tüketici Deneyimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olacak.

Şirket, yeni oluşturulan rol için kaynak tahsis edeceğini, ortaklıkları araştıracağını ve metaverse hakkında bilgi paylaşımını teşvik edeceğini söyledi.

Mike White ayrıca teknoloji, strateji ve hikaye anlatımı gibi becerilere sahip bir ekibe liderlik edecek.

Disney, metaverse’i neredeyse 100 yıllık hikaye anlatımı geleneğinin bir sonraki evrimi olarak görüyor.

Disney CEO’su, “Bugün, dijital ve fiziksel evrenleri birbirine bağlama ve izleyicilerin hikayelerimizi nasıl deneyimlediği ve onlarla nasıl etkileşim kurduğu konusunda tamamen yeni bir paradigma yaratma fırsatına sahibiz” dedi.

Disney geçen hafta yaptığı açıklamada, ABD’deki tema parklarındaki satışların pandemi öncesi seviyelerin üzerine çıktığını söylemişti.

Ayrıca, şirkeyin online yayın hizmeti olan Disney+’ın 2021’in son üç ayında 11.8 milyon yeni abone kazandığını ve dünya çapında yaklaşık 130 milyona aboneye ulaştıklarını duyurdu.

Metaverse

Metaverse, insanların sanal bir ortamda, genellikle VR gözlükleri kullanarak oyun oynayabileceği, çalışabileceği ve iletişim kurabileceği online bir dünyadır.

İlgili Haber:  Nike, NFT ve Metaverse Piyasasına Yatırım Yaptığını Duyurdu

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bazıları tarafından yeni nesil internetteki önemli bir gelişme olarak lanse ediliyor.

Eskiden Facebook olarak bilinen Meta, metaverse üzerine şimdiye kadarki en büyük yatırımı yaptı.

Geçen yıl Facebook, kurumsal adını Meta Platforms olarak değiştirdi ve sanal gerçeklik yazılımı ve donanımı geliştirmek için 10 milyar dolardan fazla harcamayı planladığını söyledi.

Bu arada Microsoft, metaverse’e doğru ilerlemesinin bir parçası olarak Teams’e 3D sanal avatarlar ve görseller eklediğini duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar