30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

“Doge Day” Nedir? Dogecoin, Gerçekten 1 Dolara Yükselecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Dogecoin ile ilgili sosyal medyada ortaya çıkan “Doge Day” trendi kripto para kullanıcılarını heyecanlandırdı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin bir şaka coinidir.
  • Ancak bu, değerli olmadığı anlamına gelmez.

Shiba Inu ile simgelenen Dogecoin, rekor seviyesi olan 0.40 Dolara yaklaştı. Ve kripto paranın kullanıcıları, DOGE’u 1.00 Dolar seviyesinin üzerine çıkarmak için bir hareket başlattılar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

20 Nisan Doge Günü

Bitcoin ve diğer birçok kripto paranın aksine Dogecoin, 2013 yılında mizahi bir amaçla tasarlandı. Ancak kripto para, Elon Musk ve Mark Cuban gibi ünlülerin desteğiyle son aylarda oldukça “ciddi” bir fiyat artışı yaşadı.

Dogecoin kullanıcıları, yarının tarihini belirten (4 / 20) bir hareket üzerinden Twitter ve Reddit’te biraraya geldi. DOGE sahipleri, fiyatı yükseltmek için kripto parayı çok sayıda satın almayı planlıyor ve bunu başkalarının da yapmasını talep ediyor.

20 Nisan tarihinde DOGE, hiç yaklaşamadığı 1 Dolar seviyesini kırabilecek mi? Hatırlatmak gerekir ki Dogecoin, bu yıla 0.01 Dolar seviyelerinde başladı. 27 Ocak’ta kripto para 0.03 Dolara sıçradı.

Sonraki günlerde “fahri CEO’su” Elon Musk’ın da desteğiyle artmaya devam eden DOGE, nihayetinde 12 Nisan tarihinde 0.10 Dolar seviyesine ulaşmayı başardı. Sonraki bir hafta içinde ise dört katına yükselerek şu anki seviyesi olan 0.40 Doları gördü.

Kripto para piyasası, Cuma gününden bu yana Bitcoin’in düşüşüyle tetiklenen bir kayıp silsilesinin içinde yer alsa da Dogecoin bu düşüşten çok etkilenmedi. Cuma günü kısa bir düşüş gördükten sonra kendisini piyasa değerine göre ilk beş kripto para arasına taşıyacak bir fiyat artışı gördü.

Dogecoin 1 Doları Görecek mi?

Bununla birlikte, Dogecoin’in 1.00 Dolara yükselişi ile ilgili birkaç “küçük” detayı belirtmekte fayda var. Dogecoin’in bir arz limiti yok, bu yüzden kıt bir kripto para değil. DOGE, 52 milyar Dolarlık bir piyasa değerine ve 129 milyar tokenlik dolaşımdaki token arzına sahip. Karşılaştırılması açısından, Bitcoin’in token arzı yalnızca 18.6 milyon.

İlgili Haber:  Filecoin, Herkese Açık Online Tartışmada Geleceğini Konuşacak

Dahası DOGE’da her dakika yaklaşık 10.000 yeni coin oluşturuluyor. Değerin sabit tutulması için de insanlar mevcut fiyat veya daha yüksek bir fiyattan dakika başı aynı miktarda DOGE satın almalıdır.

Uzun lafın kısası: Dogecoin, Elon Musk, Mark Cuban ve Mia Khalifa gibi ünlülerin satın alımlarıyla desteklenen 1 Dolar seviyesini görse de yapısında değişikliğe gitmeden orada kalması bir hayli zor olacaktır.

Bununla birlikte Elon Musk, Salı günü DOGE hakkında tweet atarsa (ki bu muhtemel görünüyor); Twitter dünyası patlayabilir. Ve bu paha biçilemez…

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar