26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Doge NFT, Milyarlarca Ethereum Tokenine Bölünecek ve Herkes Bunları Satın Alabilecek!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Doge NFT, Haziran ayında 4 milyon Dolara satıldı. Şimdi sahipleri, başkalarına da bu dijital pastadan bir dilim sunmak istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Doge NFT, Haziran ayında 4 milyon Dolara satıldı.
  • Yatırım kolektifi PleasrDAO, dijital sanat eserini satın alan kurum idi.
  • PleasrDAO şimdi bu NFT’yi milyarlarca Ethereum tokenine bölüyor; ve bu sayede herkesin “bir parça” satın alabileceğini söylüyor.

Dogecoin hayranları, Doge’dan ilham alan çok değerli bir NFT’nin bir kısmına sahip olabilecekler.

Binance indirim kodu

Doge NFT Nedir?

Söz konusu Doge NFT, Dogecoin simgesi olan Shiba Inu köpeğinin bir fotoğrafını içeriyor. Bu NFT, Haziran ayındaki bir müzayedede yatırım kolektifi PleasrDAO’ya 4 milyon Dolara satıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak şimdi PleasrDAO, NFT’yi milyarlarca parçaya bölüyor ve herkesin bir dilim satın alabilmesi için Ethereum blok zincirine yerleştiriyor.

PleasrDAO’nun Doge NFT ile yaptığı gibi, tüm NFT’ler parçalara ayrılabilir ve yeniden satılabilir. Yine de, SEC Komiseri Hester Peirce gibi kripto dostu düzenleyiciler bile, bu tür satışların ABD’de yapılması halinde kayıt dışı menkul kıymet teklifleri oluşturabileceğini söylüyor.

PleasrDAO ise web sitesinde yaptığı bir paylaşımda, “Bu NFT, on yıllık dijital kültürün başlangıcı temsil ediyor ve sizin de buna sahip olmanızı istiyoruz. Sevgili Doge’umuz milyarlarca parçaya bölünüyor, Ethereum’da güvence altına alınıyor ve doğrulanıyor.” ifadelerini kullandı.

Doge NFT Nasıl Satın Alınacak?

PleasrDAO’nun web sitesindeki açıklamaya göre yatırımcılar, popüler merkezi olmayan kripto para borsası SushiSwap aracılığıyla, $DOG olarak satılacak olan Doge NFT’sine yatırım yapabilecekler.

Neden biri, bir NFT’nin bir parçasını token olarak satın almak istesin ki, diye soruyorsanız; bunu bir yatırım olarak düşünün. Buradaki fikir, NFT’nin değeri artarsa, NFT’ye bağlı tokenin de değerinin artacağı ve bu tokene sahip olanların kâr edeceği beklentisidir.

İlgili Haber:  GameStop, NFT Piyasasına Girebilir

NFT piyasası, bu yılın hem başında hem de yaz aylarında iki kez patlama yaşadı. Son patlamanın lideri CryptoPunks, geçtiğimiz hafta 70 milyon Dolar seviyesinde günlük işlem hacimleri bildirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar