7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

DOGE Tweet Hacmi %1800 Arttı; Bitcoin’i Geçen İlk Altcoin Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

GameStop’un hisse fiyatında yaşanan patlamadan sorumlu olan ve şu sıralar oldukça popüler bir hale gelen Reddit grubunun, şaka olarak yaratılan ve bir internet mizahından kaynaklanan kripto para Dogecoin’e (DOGE) dikkat çekmesinin ardından son 24 saat içinde Twitter etkinliğinde ciddi bir patlama yaşandı.

Binance indirim kodu

Kripto veri sağlayıcısı The TIE’ye göre Dogecoin’in Twitter hacmi (30 günlük ortalamaya göre günlük tweet sayısı) perşembe günü %1.787 arttı. Toplamda, 24 saatlik bir süre içinde DOGE hakkında 89.991 tweet atıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

TIE’nin verileri, herhangi bir altcoin’in hacim açısından Bitcoin’i ilk kez aştığı gerçeğini ortaya koydu.

DOGE’un yükselişi Reddit grubundan mı kaynaklanıyor?

Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla bu veriyi ilan eden TIE, Dogecoin’in fiyat takdiri ile Twitter ve işlem hacimlerini vurguladı. Dogecoin’in tweet hacminin, son 24 saatte Bitcoin’i aştığını açıklayan firma, bir altcoin’in 24 saatlik bir süre boyunca Bitcoin’den daha fazla tweetlendiğini ilk kez kaydettiklerini söyledi.

Twitter etkinliğinde bir artış görmenin yanı sıra Dogecoin işlem hacminde de benzer bir artış yaşadı. Dijital paranın fiyatı 24 saatlik süre içinde %223 değer kazandı.

DOGE fiyatı, GameStop ve AMC’nin hisselerini yutarak Wall Street satıcılarını kısa sürede yakalayan Reddit grubu WallStreetBets’te yaşanan dünya çapındaki ilgiden dolayı yükselmiş gibi göründü. Subreddit’in moderatörleri DOGE fiyatını yükseltme girişimlerini ortadan kaldırmaya çalışsa da diğer kanallardaki Reddit kullanıcıları kripto paraya yatırım yapmak için ince ipuçları bıraktı.

“WSB Chairman” adlı bir Twitter hesabı, Reddit’in WallStreetBets’teki grubu ile herhangi bir bağı bulunmadığını belirtmesine rağmen dün gece yarısından hemen sonra pek de ince olmayan bir ipucu bırakarak DOGE’nin bugüne kadar 1 dolara ulaşıp ulaşamadığını sorguladı.

İlgili Haber:  Bitcoin Güçlü Bir Hafta Yaşıyor, Fiyat Artışı Devam Ediyor

Bugün itibariyle DOGE, 3.1 milyar doların biraz altında toplam piyasa değerinde ve 0.024 dolar değerinde seyretmeye başladı. Son yükselişinin ardından ise kripto para, Tezos, Monero ve EOS’u geride bıraktı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar