12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Dogecoin 0.5 Dolar Psikolojik Sınırını Aştı – Analistler Dikkatli Olunması Konusunda Uyarıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Başlangıçta bir şaka olarak icat edilen bir kripto para birimi olan dogecoin’in değeri, Salı günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50 sente yükseldi. Dogecoin’i 1 dolara çıkarmak isteyen yatırımcılar için bir dönüm noktası daha aşılmış oldu.

Binance indirim kodu
  • Bu yazının yazıldığı sırada dogecoin 0.51 dolar civarında işlem görüyordu.
  • Fiyat bir önceki güne göre %36 arttı ve geçen haftaya kıyasla %95 artmış oldu.
  • Dogecoin’in 69 milyar dolarlık piyasa değeri, onu bitcoin, ethereum ve Binance Coin’in ardından en değerli dördüncü kripto para birimi olarak konumlandırıyor.
  • Dogecoin şu anki değeriyle oyun firması Nintendo, araba üreticisi Mitsubishi ve Bank Santander’den daha değerli.

Shiba Inu’dan ilhamla bir şaka olarak ortaya çıkan dogecoin son zamanlarda Reddit ve benzeri forumlardaki kullanıcıların gözdesi haline gelmişti. Her ne kadar tüm kripto para birimleri doğaları gereği oynak olsa da, bir şaka olarak doğan dogecoin daha fazla oynaklığa maruz kaldı. Dogecoin için en büyük fiyat artışları, Elon Musk’ın Twitter’da kendisiyle ilgili tweet atmasıyla yaşanıyor.

Binance indirim kodu

Aracılık platformu eToro, müşteri talebini gerekçe göstererek Pazartesi günü dogecoin desteğini açıklamıştı. Platformun dünya çapında yaklaşık 20 milyon kullanıcısı var. PayPal, Venmo, WeWork ve Tesla gibi geleneksel kripto para birimlerini destekleyen firmalardan bazıları yakında dogecoin’i de desteklemeye başlayabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Piyasa değerine göre en değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum da Dogecoin gibi fiyat rekoru kırarak, Salı günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 3.500 doları aştı. Yılın başında Ethereum 740 doların biraz altında işlem görüyordu.

Dogecoin için ralli henüz bitmemiş olabilir. Elon Musk’ın 8 Mayıs’ta yayınlanacak SNL adlı komedi programında Dogecoin ile ilgili bir skeçte oynaması bekleniyor. Bunun olması durumunda Dogecoin fiyatında yükseliş gerçekleşebilir. Ancak bazı analistler çok temkinli olunması gerektiğini, 8 Mayıs akşamı veya öncesi çok büyük bir fiyat çöküşü da yaşanabileceğinin altını çiziyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar