30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Dogecoin, 2019’dan Bu Yana İlk Güncellemesini Gerçekleştirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Dogecoin geliştiricileri, bir dizi önemli performans iyileştirmesinin de dahil olduğu protokol yazılımının yeni bir sürümünü yayınladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin yazılımının yeni bir sürümü yayınlandı.
  • Bu, 2019’dan beri protokolün gerçekleştirdiği ilk güncelleme olarak dikkat çekiyor.

Kripto para Dogecoin’in geliştiricileri, protokol için yeni bir güncelleme yayınladığını duyurdu. Bu, Tesla CEO’su Elon Musk’un öncülüğünü yaptığı ilgi artışı ışığında Doge’un yeniden ölçeklenmesine yardımcı olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dogecoin Kullanıcılarının Güncellemeyi Yapmaları Tavsiye Ediliyor

Dogecoin Core sürüm 1.14.3, küçük bir sürüm olarak tanımlanıyor. Ancak geliştiriciler, yazılım güncellemelerini çalıştıran herkese bu güncellemeyi yapmalarını şiddetle tavsiye ediyor.

Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk ve Kiss grubu üyesi Gene Simmons gibi ünlülerin yaptığı açıklamalar sayesinde geçtiğimiz haftalarda tarihinin en iyi günlerini geçirdi.

Ancak aslında şaka amaçlı olarak icat edilen proje uzun bir süredir aktif olarak kullanılmıyor. Dogecoin’in son güncellemesi, Dogecoin Core v. 1.14.2’nin piyasaya sürüldüğü Kasım 2019’da gerçekleşti. Bundan sonra, projenin gelişimi beklemeye alındı.

Dogecoin, En Büyük Kripto Paralar Arasında 14. Sırada Yer Alıyor

Dogecoin baş sorumlusu Ross Nicoll, kripto paraya duyulan ilginin son zamanlarda artmasıyla birlikte Dogecoin’in ölçeklendirme sorunları yaşamaya başladığını söyledi. Bu, insanların blockchain’i çalıştırmasını ve işlem yapmasını zorlaştırdı. Buna karşı bir çözüm olarak geliştiricilerin, yeni güncellemeyi araştırmaya başladıkları duyuruldu.

Yeni sürüm, düğümlerin bloklar hakkındaki bilgileri diğer düğümlere aktarma sürecini hızlandırıyor. Bunun, süreci yavaşlatan bazı bütünlük kontrollerinin kaldırılması yoluyla yapıldığı belirtildi. Aynı zamanda Dogecoin düğümlerini çalıştıranlar için CPU kullanımı da önemli ölçüde azalmış oldu.

Shiba Inu’dan esinlenen kripto para, 6.5 milyar Doların biraz altında bir piyasa değeri ile şu anda dünyanın en büyük 14. kripto parası olarak dikkat çekiyor. Bu, şaka amaçlı bir coin için hiç de fena değil.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar