27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Dogecoin, 2021’de Reddit’in En Çok İlgi Gören Topluluğu Oldu

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Önde gelen sosyal medya platformu Reddit’in 2021 verilerine göre Dogecoin, yılın en çok ilgi gören topluluğu oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen sosyal medya platformlarından Reddit, 2021 yılına dair verilerini açıkladı.
  • 2021 sona ererken Reddit, “kripto paranın” bu yıl en çok görüntülenen konu ve r/dogecoin’in de en çok ilgi gören topluluk olduğunu duyurdu.

2021 sona ererken Reddit, “kripto paranın” bu yıl en çok görüntülenen konu ve r/dogecoin’in de en çok ilgi gören topluluk olduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Dogecoin En Çok İlgi Gören Reddit Topluluğu Oldu

Önde gelen sosyal medya platformlarından Reddit, 2021 yılına dair verilerini açıkladı. Reddit’in açıklamasına göre “kripto para” kelimesi site genelinde 6.6 milyondan fazla kullanıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

En büyük sürpriz ise Reddit kullanıcılarının Dogecoin’e Bitcoin’den daha çok ilgi göstermesi oldu. En çok görüntülenen 5 kripto para topluluğu sırasıyla; r/dogecoin, r/superstonk, r/kripto para, r/amcstock ve r/bitcoin olarak kaydedildi.

Bu yıl Reddit’te en çok oy alan kripto para gönderileri ise DOGE, Tesla’nın Bitcoin’e yatırım yapması ve kripto para piyasası hakkında idi.

WallStreetBets Kripto Para Alanına Odaklanmaya Başladı

500’den fazla kripto para alt dizinden r/superstonk ise bu yıl en fazla büyüme kaydeden topluluk oldu. Reddit topluluğu üye sayılarını 2020’den bu yana %917 oranında artırarak 713.000 seviyesine taşıdı.

En büyük finans topluluklarından r/wallstreetbets (WSB) ise bu sene kripto para ile ilgili çeşitli tartışmaların yapılmasına olanak sağlayacağını duyurdu. Bu sayede WSB’nin 11.4 milyon üyesi topluluk içinde Bitcoin, Ethereum ve DOGE hakkında tartışmalar yapmaya başladı.

Reddit kullanıcılarının kripto para ilgisi uzun süredir devam ediyor; ancak 2021 kesinlikle bir rekorlar yılı oldu. Reddit, 10 yıldan fazla bir süredir kripto para ile ilgili alt dizinlere ev sahipliği yapsa da; geçen yıl açıklanan verilerde kripto paralara yer verilmemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend