10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Dogecoin, 2021’de Reddit’in En Çok İlgi Gören Topluluğu Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Önde gelen sosyal medya platformu Reddit’in 2021 verilerine göre Dogecoin, yılın en çok ilgi gören topluluğu oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen sosyal medya platformlarından Reddit, 2021 yılına dair verilerini açıkladı.
  • 2021 sona ererken Reddit, “kripto paranın” bu yıl en çok görüntülenen konu ve r/dogecoin’in de en çok ilgi gören topluluk olduğunu duyurdu.

2021 sona ererken Reddit, “kripto paranın” bu yıl en çok görüntülenen konu ve r/dogecoin’in de en çok ilgi gören topluluk olduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Dogecoin En Çok İlgi Gören Reddit Topluluğu Oldu

Önde gelen sosyal medya platformlarından Reddit, 2021 yılına dair verilerini açıkladı. Reddit’in açıklamasına göre “kripto para” kelimesi site genelinde 6.6 milyondan fazla kullanıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

En büyük sürpriz ise Reddit kullanıcılarının Dogecoin’e Bitcoin’den daha çok ilgi göstermesi oldu. En çok görüntülenen 5 kripto para topluluğu sırasıyla; r/dogecoin, r/superstonk, r/kripto para, r/amcstock ve r/bitcoin olarak kaydedildi.

Bu yıl Reddit’te en çok oy alan kripto para gönderileri ise DOGE, Tesla’nın Bitcoin’e yatırım yapması ve kripto para piyasası hakkında idi.

WallStreetBets Kripto Para Alanına Odaklanmaya Başladı

500’den fazla kripto para alt dizinden r/superstonk ise bu yıl en fazla büyüme kaydeden topluluk oldu. Reddit topluluğu üye sayılarını 2020’den bu yana %917 oranında artırarak 713.000 seviyesine taşıdı.

En büyük finans topluluklarından r/wallstreetbets (WSB) ise bu sene kripto para ile ilgili çeşitli tartışmaların yapılmasına olanak sağlayacağını duyurdu. Bu sayede WSB’nin 11.4 milyon üyesi topluluk içinde Bitcoin, Ethereum ve DOGE hakkında tartışmalar yapmaya başladı.

Reddit kullanıcılarının kripto para ilgisi uzun süredir devam ediyor; ancak 2021 kesinlikle bir rekorlar yılı oldu. Reddit, 10 yıldan fazla bir süredir kripto para ile ilgili alt dizinlere ev sahipliği yapsa da; geçen yıl açıklanan verilerde kripto paralara yer verilmemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar