2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Dogecoin %225 Değer Kazanarak Beşinci En Büyük Kripto Para Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Artık kimse ona “şaka” kripto parası demeye cesaret edemeyecek…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin değeri son 24 saatte iki katından fazla arttı.
  • DOGE, 2021’in başından bu yana %5.000’den fazla artış yaşadı ve şu anda 0.42 Dolar seviyesinde hareket ediyor.

Yıllar önce bir “şaka” kripto parası olarak üretilen Dogecoin (DOGE), son 24 saatte %225’ten fazla artış yaşadı. Nomics’ten alınan verilere göre DOGE, şu anda 54 milyar Doları aşan bir piyasa değerine ulaşmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Sene Başından Bu Yana DOGE Fiyatı %5000 Arttı

Türkiye Merkez Bankasının kripto para ödemelerini yasaklamasının ardından Bitcoin aynı gün içerisinde yaklaşık %4 düşüşle 60.712 Dolara geriledi. DOGE ise 2021 başından bu yana devam ettirdiği %5.000 oranından fazla artışla 0.42 Dolar değerinde seyrediyor. 2021 yılının başından bu yana Bitcoin’in yükseliş miktarı ise %797 olarak kaydediliyor.

En son artışla birlikte, Dogecoin kripto piyasası kapitalizasyonu ile en büyük beşinci kripto para olmaya hak kazandı.

Dogecoin’indeki son artış, Elon Musk’ın attığı bir tweet ile desteklendi. Tesla CEO’su sık sık Dogecoin’i destekleyen tweetler atarak gündeme gelse de aslında DOGE’a yatırım yaptını hiç dile getirmedi. Bunun yerine şirketi Tesla, Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih etti.

“DOGE Çok Havalı”

Ancak, tüccarlar ve potansiyel yatırımcılar Musk’ın tweetlerine güvendiler ve Dogecoin’e akın etmeye başladılar. Bu gelişme, WallStreetBets reddit grubunun kripto parayı da tartışmaya açmasından yalnızca bir gün sonra gerçekleşti.

Bu arada, başka bir Reddit forumu r/Cryptocurrency’da bir yazar, DOGE’nin kısa vadede kötü bir yatırım olmasa da, uzun vadeli olarak risklerinin ciddi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Ancak diğer pek çok yazar, Adobe ürün müdürü Jackson Palmer’ın başlattığı kripto paranın uzun vadeli potansiyele sahip olduğuna inanıyor. Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban Salı günü yaptığı açıklamada, basketbol takımının ürün satışlarından topladığı Dogecoin’i elinde tutacağını açıkladı.

İlgili Haber:  DeFi’nin Nadir Ortaya Çıkan Bir Yatırım Fırsatı Olduğu İddiası Doğru mu?

Musk ilk olarak Nisan 2019’da Dogecoin hakkında övgü dolu tweetler atmaya başladı. Tesla CEO’su o zaman, “Dogecoin en sevdiğim kripto para olabilir. Çok havalı.” diye yazmıştı.

Ve şu anda, gerçekten de çok havalı görünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar