30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Avalanche (AVAX), Bitcoin Cash (BCH) – Altcoin Fiyat Analizi – 26 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Analiste göre, 0.182 dolar barajını aşmasıyla birlikte boğa etkisi altına giren Dogecoin, bir trend dönüşüne dair sinyaller veriyor olabilir ve Avalanche ise %23.6’lık Fibonacci seviyesinin altına indi ancak altcoin 4 saatlik grafiğinde boğa lehine bir ayrışma yaratmayı başardı.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan, analiste göre Bitcoin Cash kısa vadeli destek noktası olan 446 doları tekrardan ele geçirse de güçlü bir yönelimsel trend göstermekte başarılı olamadı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin (DOGE)

blank

Geçtiğimiz gün Dogecoin boğaları, %23.6’lık Fibonacci direncini aşmalarının ardından 0.1826 doları iki kez test ettiler. Analiste göre altcoinin boğalarının, DOGE fiyatının 20 Aralık’tan sonra %18.3 değer kazanmasıyla birlikte hız kazandığını düşünüyor.

Analiste göre DOGE fiyatı alt kanalı ile 200 SMA (yeşil) değerinin çakıştığı bölgeden destek bulmaya devam ediyor. Şaka coini 0.1919 dolar bandını test etmesinin ardından hafif bir gerileme yaşadı. Analiste göre yükseliş ile birlikte işlem hacmi ve OBV göstergesinde de bir atak görülmesiyle birlikte, sağlıklı bir trend dönüşümü yaşanıyor olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.1914 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesinin son iki günde aşırı alış bölgesini iki kez test etmesiyle birlikte güçlü bir boğa etkisi yaşanıyor olabilir.

Avalanche (AVAX)

blank

AVAX fiyatı 13 Aralık tarihi itibariyle %52.48 değer kazanmıştı. Yükselen takoz formasyonundan bir düşüş sergileyen altcoin, analiste göre %38.2’lik Fibonacci noktasından destek buldu. Bunun sonucunda, analiste göre AVAX, V şeklinde bir toparlanma yaşadı ancak 126 dolar seviyesinde bir direnç ile karşılaştı. Analist, %23.6 desteğini dört kez test eden ayıların nihayet bu seviyeyi 25 Aralık tarihinde yıktığını belirtti.

İlgili Haber:  Avalanche (AVAX) Fiyatı Yeni Bir Rekor Kırdı! Yükselişin Sebebi Ne?

Analiste göre daha fazla gerileme yaşanması durumunda altcoin 109 dolardan ve bunun ardından %38.2 Fibonacci seviyesinden destek bulabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda, son 24 saatte %6.5’lik bir kayıp yaşayan AVAX, 115.11 dolardan işlem görüyor. Analist, RSI göstergesinin orta hattın altına düştüğünü ve zayıf işaretler verdiğini belirtti.

Bitcoin Cash (BCH)

blank

Analiste göre 4 saatlik grafiğinde alçalan ve genişleyen bir kama formasyonu oluşturan BCH, %23.6’lık Fibonacci seviyesinden bir çıkış sergiledi. Ayılar 419 dolar seviyesini birden fazla kez test ederken boğalar ise savunmaya yapmakta diretti.

Analiste göre, 20 Aralık tarihi itibariyle %9.07’lik bir yükseliş kaydeden altcoin, kısa vadeli bir direnç noktası olan 461 dolar seviyesinden bir gerileme yaşadı. Analiste göre altcoinin şu anki destek noktası, 20 SMA (kırmızı) göstergesinin yakınlarındaki 446 dolar seviyesi olabilir. Bununla birlikte analist, Supertrend göstergesinin uzun bir aradan sonra boğa lehine bir görünüm verdiğini düşünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda BCH fiyatı 450.8 dolardan işlem görüyor. Bir yükseliş trendine işaret eden RSI göstergesi ise 56 noktasında bulundu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar