29 Mayıs 2022, Pazar
25.5 C
İstanbul

Dogecoin, Baby Doge ve Safe Moon Fiyatında Düşüş Yaşanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para endüstrisinin tartışmalı şaka tokenleri (Dogecoin ve Safe Moon gibi) iyi bir gün geçirmiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dogecoin, Baby Doge ve Safe Moon bu haftaya olumsuz bir başlangıç yaptı.
  • Elon Musk’ın en sevdiği kripto para olan DOGE, geçen ay genelinde %20 düşüş yaşadı.

Kripto endüstrisinin en popüler şaka tokenlerinden Dogecoin, Baby Doge ve Safe Moon bu haftaya olumsuz bir başlangıç yaptı.

Binance indirim kodu

Dogecoin’de Ciddi Düşüş Yaşandı

Elon Musk’ın hayranlığı nedeniyle en ünlü kripto paralardan biri haline gelen Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz gün içinde yaklaşık %4 oranında düştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu kulağa korkunç gelmese de; Dogecoin, geçen ay genelinde oldukça kötü bir süreç geçirdi. Son 30 günde yaklaşık %20 oranında değer kaybı yaşayan DOGE, 0.25 Dolardan 0.19 Dolara geriledi. Bu 30 günlük süre içinde, Dogecoin kurucularından Jackson Palmer’ın yaptığı açıklamalar da endüstrinin dikkatini çekti.

Palmer, Twitter’da paylaştığı yazıda, “Yıllarca çalıştıktan sonra, kripto paranın vergiden kaçınma, azaltılmış düzenleyici inceleme ve yapay olarak zorlanan kıtlık özelliğinin bir kombinasyonu olarak yandaşlarının zenginliğini artırmak için inşa edilmiş, doğası gereği sağcı, hiper-kapitalist bir teknoloji olduğuna inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Dogecoin’in bugün sahip olduğu toplam piyasa değeri ise 25 milyar Dolar seviyesinde kaydediliyor. Bu, kripto para piyasasının %1.6’sına denk geliyor.

Baby Doge ve Safe Moon da Kayıp Bildiriyor

Baby Doge (BABYDOGE) şu anda 0.000000001547 Dolar fiyatında seyrediyor ve gün içinde yaklaşık %9 kayıp bildirdi. Baby Doge, geçtiğimiz ay genelinde ise %42 gibi oldukça ciddi bir düşüş yaşadı. Öte yandan Baby Doge’nin henüz doğrulanmış bir piyasa değeri bulunmuyor.

Bir başka şaka tokeni olan Safe Moon (SAFE MOON) ise son 24 saat içinde yaklaşık %14’lük düşüş yaşadı ve şu anki fiyatı olan 0.0000195 Dolar seviyesine geriledi. SAFE MOON geçtiğimiz ay genelinde ise %40 kayıp bildirdi. Safe Moon’un piyasa değerinin ise 1 milyar Doların biraz üzerinde olduğu belirtiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar