1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Dogecoin Tarihinde Bir İlk! DOGE Vakfı Bir Yol Haritası Yayınladı! Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin Vakfı, tarihinde ilk kez, altcoinin kullanım alanlarına odaklanan ve daha geniş kitlelerce benimsenmesini sağlamayı hedefleyen bir yol haritası sundu.

Binance indirim kodu

Dogecoin geliştiricileri, altcoinin bir şaka olarak piyasaya çıkmasından sekiz yıl sonra bir yol haritası yayınladı. Yol haritasına DOGE Vakfı’nın web sitesinden erişilebiliyor. DOGE geliştiricileri, bu yol haritası ile birlikte kripto paranın daha geniş kitlelerce benimsenmesini amaçladıklarını söyledi. Bu amaca ulaşmak için, yol haritasında dört yeni proje bulunuyor. Diğer taraftan geliştiriciler, Dogecoin.com web sitesini tamamen baştan oluşturmak istiyor. Site içerisinde, DOGE topluluğunun desteği ile Dogecoin ile ilgili önemli bilgilerin yer aldığı ve soruların cevaplandığı bir Dogepedia bölümü de olacak.

Binance indirim kodu

İkinci yenilik ise altcoinin geliştiricilerine yönelik gerçekleştirildi. libdogecoin sayesinde herkesin DOGE uyumlu ürünler ortaya çıkarabilmesi için, derin teorik bilgi bilinmesini gerektirmeyen açık bir platform oluşturulacak. Yeni DOGE standartlarının oluşturulmasıyla birlikte DOGE Vakfı, geliştiricilerin şaka coini üzerinde çalışmaya kolaylıkla başlayabilmeleri için yardımcı olacak. Dördüncü olarak ise vakıf, DOGE işlemlerinin kendi platformunda sorunsuzca çalışmasını sağlayacak GigaWallet konseptini tanıttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin, Vitalik Buterin Tarafında da Destekleniyor’

Ağustos ayında vakıf, bir DOGE manifestosu yayınlamıştı. Söz konusu manifesto için DOGE topluluğuna da çağrı yapılmış, Tweet butonuna tıklanarak bu belgenin ‘imzalanması’ istenmişti. Bu girişime gelen tepkiler ise büyük oranda olumluydu. Buna ek olarak Vitalik Buterin de DOGE’a destek oldu. Bununla birlikte son yol haritası ise DOGE Vakfı için bir diğer önemli dönüm noktası olma özelliği taşıyor. Yol haritası ile birlikte ödeme hizmeti sağlayıcıları, bireysel yatırımcılar, oyun geliştiricileri ve sosyal platformlar için yeni imkanlar sağlanacak. Amaç ise, DOGE’un ölçeklenebilir Backend çözümleriyle birlikte GigaWallet gibi projeler sayesinde bir tür altyapı oluşturmak olarak belirtiliyor.

İlgili Haber:  Dogecoin ile Dogecoin 2.0 Kavgaya Tutuştu! DOGE Vakfı Sert Bir Açıklama Yaptı

Bununla birlikte yeniliklerin hayata geçeceği tarihler tam anlamıyla netlik kazanmadı. Vakfın açıklamasına göre, önümüzdeki aylarda Libdogecoin ve GigaWallet gibi projeler yavaş yavaş şekillenmeye başlayacak. Kısa süre içerinde tamamlanması planlanan bu gibi projeler ile birlikte sağlam bir temel atılması hedefleniyor. Diğer projelerin amacı ise saniye başına gerçekleşen işlem miktarını arttırmak ve ölçeklenebilirliği iyileştirmek olarak belirlendi. 2022 yılı içerisinde diğer projelerin de hayata geçmesi bekleniyor. Elon Musk ise kısa bir süre önce attığı Tweet’i ile DOGE’a olan desteğini yinelemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar