5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC) – Altcoin Fiyat Analizi – 24 Ekim

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının tekrardan 60.000 dolar bandına değmesiyle birlikte kripto para piyasası genel olarak düzeltme sinyalleri gösterdi. Ethereum Classic gibi altcoinler genel kripto para piyasasındaki düzeltme hareketine uygun hamleler yapıp ayı sinyalleri gönderirken Dogecoin ve Bitcoin Cash ise bunun aksine boğa lehine bir tablo izledi. Analist Yash Majithia söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Dogecoin (DOGE)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin fiyatı son 24 saatte %0.28 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.2473 dolardan işlem gördü. Altcoin fiyatı, analiste göre 0.2719 dolardaki direncine değdikten sonra konsolidasyon sinyalleri verdi. Elon Musk’ın bir trilyoner olacağına dair bir Tweet’e Dogecoin’den bahsederek yanıt vermesi ile birlikte DOGE boğaların yarattıkları alış baskısını sürdürmeyi başardı.

RSI değeri ise yaşanan son yükselişin ardından orta hattın üstünde olmayı sürdürdü ve analiste göre satış baskısında büyük bir azalma olmasını sağladı. Buna ek olarak MACD değeri sinyal çizgisinden ayrışma gösterdi ve analiste göre yukarı yönlü hamle yapmaya hazırlandı. Awesome Oscillator (AO) göstergesi de daha önceki veriler ile uyumlu seyretti ve yeşil sinyal barları sergiledi.

Bitcoin Cash (BCH)

blank

BCH fiyatı son 24 saatteki %0.41’lik yükselişinin ardından bu yazının yazıldığı anlarda 633.71 dolardan işlem gördü. Altcoin fiyatı birkaç gün önce son 5 ayın zirvesine çıkmasına rağmen kendisine ait direncini aşamadı. Analiste göre altcoin fiyatı 521.42 dolardaki desteği ve 653.07 dolardaki direnci arasında gidiş geliş hareketi yaptı.

Analiste göre BCH, 4 saatlik grafiğindeki veriler değerlendirildiğinde, kısa vadeli olarak boğa lehine sinyaller verdi ve en yakın direnç noktasını aşarak 695 dolardaki diğer direncine doğru bir yolculuk için ipuçları gösterdi.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Shiba Inu (SHIB), EOS - Altcoin Fiyat Analizi - 10 Aralık

Ethereum Classic (ETC)

blank

ETC fiyatı, 60 dolar bandında bulunan son 5 haftanın zirvesi niteliğindeki direnç noktasına ulaşmasının ardından son 24 saatte %2.61 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 55.03 dolardan işlem gördü. Analiste göre altcoine ait destek seviyesi 45.94 dolarda bulunurken kritik analiz değerleri de ayı baskısının arttığına işaret etti.

RSI değeri geçtiğimiz gün orta hattın 13 puan gerisinde seyretti. Buna rağmen daha sonrasında ise 51 seviyesine kadar yükselmesini sağlayan momentumunu arkasına almayı başardı. Buna ek olarak MACD göstergesi ise sinyal çizgisinin altında kaldı ve MACD histogramı kırmızı sinyal barları sergiledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar