8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Bitcoin Cash (BCH), SAND – Altcoin Fiyat Analizi – 19 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve çoğu altcoinin zor günler yaşamasıyla beraber Dogecoin ve Bitcoin Cash 16 Kasım tarihinde son üç haftanın en düşük seviyesine gerilediler. Analiste göre söz konusu kripto paraların kısa vadeli teknik göstergeleri satıcılar lehine gözüküyor ancak boğa lehine bir trend dönüşümü de yaşanabilir.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan SAND fiyatı 18 Kasım tarihinde tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Altcoinin fiyatı analiste göre boğa lehine sinyaller göstermesinin ardından 24 saat içerisinde %22’lik bir yükseliş kaydetti. Analist Yash Majithia söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin (DOGE)

blank

30 Eylül tarihinde başlayacak şekilde Dogecoin boğaları dişini gösterdi ve altconin fiyatı aylık olarak %71.2 yükseliş kaydetti. Bunun sonucunda DOGE fiyatı 28 Ekim tarihinde 0.34 dolara ulaşarak son 11 haftanın zirvesini gördü.

Ancak bundan kısa bir süre sonra ayılar piyasaya geri döndü ve DOGE fiyatı alçalan bir üçgen formasyonu içerisinde gerileme yaşadı. Bu tarihten bu yana boğalar bir karşı atak düzenlemeyi başaramıyor. DOGE fiyatı 28 Ekim ile 16 Kasım tarihleri arasıdna %34 değer kaybetti.

Son iki gündür de boğalar yeterli momentuma ulaşmaya çalışsa da henüz bu konuda bir gelişme yaşanamadı. Bu yazının yazıldığı anlarda Dogecoin fiyatı en yakın destek noktası olan 0.2324 dolara yakın seyrediyor. Analiste göre DOGE’a ait RSI değeri de bariz bir şekilde aşırı satış bölgesine işaret etti ve herhangi bir toparlanma sinyali vermedi.

Bitcoin Cash (BCH)

blank

BCH fiyatı 30 Eylül ile 10 Kasım tarihleri arasında %46.9 gibi devasa bir getiri sağladı. Bunun sonucunda altcoinin fiyatı 10 Kasım tarihinde son dokuz haftanın zirvesine çıktı. Ardından ise ayılar üst kanal bölgesinden bir direnç sergiledi. Sonuç olarak yaşanan gerilemeyle birlikte son sekiz gündür BCH fiyatında %20.8’lik gerileme kaydedildi.

İlgili Haber:  Avalanche (AVAX) Fiyatı Yeni Bir Rekor Kırdı! Yükselişin Sebebi Ne?

Ayılar alt paralel kanal bölgesini hızlı bir şekilde aştı ve analiste göre en yakın destek noktası olan 553.9 dolara doğru yöneldi. Analiste göre BCH’ye ait kısa vadeli teknik göstergeler satış baskısında artışa işaret ediyor. Bu yazının yazıldığı anlarda BCH fiyatı 578.7 dolardan işlem görüyor.

The Sandbox (SAND)

blank

Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesinin ardından metaverse tokenleri büyük ralliler yaşamıştı. 28 Ekim tarihinden sonra %348 gibi çok yüksek bir ralli yaşayan altcoin, 3 Kasım tarihinde, yatırım turunun tamamlanmasının hemen ardından tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine tırmanmıştı.

Bu tarihten itibaren hafif bir gerileme dönemine giren SAND son iki haftadır ise yükselen bir üçgen formasyonu içerisinde hareket ediyor. Analiste göre Sandbox Alpha’nın piyasaya çıkacağı duyurusu, yükselen üçgen formasyonu içerisinden yukarı yönlü bir çıkış yaşanması için tetikleyici faktör oldu. Son yükseliş ile beraber altcoinin fiyatı 18 Kasım tarihinde yeni bir rekor kırdı.

Bu yazının yazıldığı anlarda SAND fiyatı 4.23 dolar seviyesinden işlem görüyor. RSI değeri ise yalnızca iki gün içerisinde 35 puanlık bir artış yaşadı. Analiste göre bu gelişme boğa lehine bir tabloya işaret ediyor olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar