9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Dogecoin (DOGE), Bitcoin Cash (BCH), SAND – Altcoin Fiyat Analizi – 19 Kasım

Önemli Gelişmeler

Bitcoin ve çoğu altcoinin zor günler yaşamasıyla beraber Dogecoin ve Bitcoin Cash 16 Kasım tarihinde son üç haftanın en düşük seviyesine gerilediler. Analiste göre söz konusu kripto paraların kısa vadeli teknik göstergeleri satıcılar lehine gözüküyor ancak boğa lehine bir trend dönüşümü de yaşanabilir.

blank

Diğer taraftan SAND fiyatı 18 Kasım tarihinde tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Altcoinin fiyatı analiste göre boğa lehine sinyaller göstermesinin ardından 24 saat içerisinde %22’lik bir yükseliş kaydetti. Analist Yash Majithia söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dogecoin (DOGE)

DOGEUSD 2021 11 18 17 02 47 2048x950 1

30 Eylül tarihinde başlayacak şekilde Dogecoin boğaları dişini gösterdi ve altconin fiyatı aylık olarak %71.2 yükseliş kaydetti. Bunun sonucunda DOGE fiyatı 28 Ekim tarihinde 0.34 dolara ulaşarak son 11 haftanın zirvesini gördü.

Ancak bundan kısa bir süre sonra ayılar piyasaya geri döndü ve DOGE fiyatı alçalan bir üçgen formasyonu içerisinde gerileme yaşadı. Bu tarihten bu yana boğalar bir karşı atak düzenlemeyi başaramıyor. DOGE fiyatı 28 Ekim ile 16 Kasım tarihleri arasıdna %34 değer kaybetti.

Son iki gündür de boğalar yeterli momentuma ulaşmaya çalışsa da henüz bu konuda bir gelişme yaşanamadı. Bu yazının yazıldığı anlarda Dogecoin fiyatı en yakın destek noktası olan 0.2324 dolara yakın seyrediyor. Analiste göre DOGE’a ait RSI değeri de bariz bir şekilde aşırı satış bölgesine işaret etti ve herhangi bir toparlanma sinyali vermedi.

Bitcoin Cash (BCH)

BCHUSDT 2021 11 18 17 26 24 2048x950 1

BCH fiyatı 30 Eylül ile 10 Kasım tarihleri arasında %46.9 gibi devasa bir getiri sağladı. Bunun sonucunda altcoinin fiyatı 10 Kasım tarihinde son dokuz haftanın zirvesine çıktı. Ardından ise ayılar üst kanal bölgesinden bir direnç sergiledi. Sonuç olarak yaşanan gerilemeyle birlikte son sekiz gündür BCH fiyatında %20.8’lik gerileme kaydedildi.

İlgili Haber:  Ethereum Classic (ETC), Binance Coin (BNB) ve Cosmos (ATOM) - Altcoin Fiyat Analizi - 20 Eylül

Ayılar alt paralel kanal bölgesini hızlı bir şekilde aştı ve analiste göre en yakın destek noktası olan 553.9 dolara doğru yöneldi. Analiste göre BCH’ye ait kısa vadeli teknik göstergeler satış baskısında artışa işaret ediyor. Bu yazının yazıldığı anlarda BCH fiyatı 578.7 dolardan işlem görüyor.

The Sandbox (SAND)

SANDUSDT 2021 11 18 18 01 33 2048x950 1

Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesinin ardından metaverse tokenleri büyük ralliler yaşamıştı. 28 Ekim tarihinden sonra %348 gibi çok yüksek bir ralli yaşayan altcoin, 3 Kasım tarihinde, yatırım turunun tamamlanmasının hemen ardından tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine tırmanmıştı.

Bu tarihten itibaren hafif bir gerileme dönemine giren SAND son iki haftadır ise yükselen bir üçgen formasyonu içerisinde hareket ediyor. Analiste göre Sandbox Alpha’nın piyasaya çıkacağı duyurusu, yükselen üçgen formasyonu içerisinden yukarı yönlü bir çıkış yaşanması için tetikleyici faktör oldu. Son yükseliş ile beraber altcoinin fiyatı 18 Kasım tarihinde yeni bir rekor kırdı.

Bu yazının yazıldığı anlarda SAND fiyatı 4.23 dolar seviyesinden işlem görüyor. RSI değeri ise yalnızca iki gün içerisinde 35 puanlık bir artış yaşadı. Analiste göre bu gelişme boğa lehine bir tabloya işaret ediyor olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend