1 Ekim 2022, Cumartesi
22.7 C
İstanbul

Dogecoin Bu Alanda Ethereum, BNB, Cardano ve XRP’yi Geride Bıraktı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir yıl önce insanlara Dogecoin gibi bir şaka coininin Ethereum ile rekabet eden en popüler kripto para haline geleceğini söyleseydiniz deli olduğunuzu düşünebilirlerdi. Ancak kripto para ekosisteminde deliliğe de yer var ve bu durum Dogecoin’in yaratıcıları için de sürpriz oldu.

Binance indirim kodu

Kısa bir süre önce ABD’li tüketiciler arasında yapılan bir ankete göre Amerikalıların %33’ü Dogecoin hakkında bilgi sahibi olduklarını söyledi. Bilinirlik açısından DOGE’u yalnızca dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin geride bırakabildi. Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum ise oylamada %13’te kaldı. Aynı ankette Litecoin %8, Tether %4 ve Binance Coin (BNB)’nin ise %4 oranında bilinirliğe sahip oldukları ortaya çıktı.

Binance indirim kodu

dogecoin

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Veri analizi şirketinin Twitter üzerinden paylaştığına göre her 4 kişiden 3’ü Bitcoin’i daha önce duymuşken bu oran Dogecoin için her 3 kişiden 1’i şeklinde açıklandı. Sürpriz bir şekilde Ripple, SEC davası ile birlikte kazandığı PR dalgasına rağmen Elon Musk ve Dogearmy’nin Dogecoin’i ulaştırdığı ünün yanına bile yaklaşamadı. XRP ile DOGE arasında popülerlik bakımından yaklaşık %30’luk bir fark bulunuyor.

Piyasa değeri olarak en büyük 10 kripto para arasında yer alan Cardano ve Polkadot ise sırasıyla %2 ve %3’lük popülaritelere sahipler. Piyasa değeri dominansı olarak %3.04’lük bir paya sahip olan ve CoinMarketCap verilerine göre sıralamada beşinci sırada yer alan Cardano, ilk 200’de bile bulunmayan Safemoon ile aynı popülariteye sahip gözüküyor.

Dogecoin Dalgası Devam Ediyor mu?

Dogecoin hayranlarına göre Dogecoin’in etrafındanki heyecan dalgası devam etse de piyasalar farklı gözüküyor. DOGE fiyatları Nisan-Mayıs aylarında Elon Musk’ın da desteğiyle birlikte inanılmaz bir yükseliş göstermişti.

Google Trendler’de “Dogecoin” aramaları Elon Musk’ın SNL programına konuk olduğu zamanlara denk gelen 2-8 Mayıs arasında zirveye ulaşırken o tarihten itibaren %77’lik bir düşüş gösterdi.

İlgili Haber:  Milyarder Mike Novogratz: Kripto Paralarda Kısa Vadede Düzeltme Olabilir

Ancak verilere göre Amerikalılar Dogecoin’i sevmişe benziyor. Binance US tarafından yapılan bir ankete göre, ankete katılan Amerikalıların %69’u maaşlarını DOGE ile almak istiyorlar. Bu veriler Dogecoin geliştiricisi Billy Marcus tarafından da paylaşıldı. Marcus kısa bir süre önce 8 yıldır dijital para birimi satın almamasına rağmen 22 Haziran’da tekrardan Dogecoin satın aldığını açıklamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar