7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Analist: “Dogecoin Fiyatı Bu Seviyelerin Üstüne Çıkarsa Toparlanır!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 47.000 doların üstüne çıkmasıyla birlikte Dogecoin de 0.193 dolardaki desteği etrafında bir alış baskısı yaratmaya çalıştı. Analiste göre 20-SMA (kırmızı) değerinin ve önceki alçalan üçgen formasyonunun taban çizgisinin üstünde bir kapanış daha iyi bir toparlanmayı tetikleyebilir. Analist Saif Naqvi DOGE fiyatını değerlendirdi…

Binance indirim kodu

Bu yazının yazıldığı anlarda Dogecoin fiyatı, son 24 saatteki %8’lik yükselişi ile birlikte 0.213 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin ile ilgili bir önceki analizi buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dogecoin Günlük Grafiği

Gerçekten de zamanında yetişen bir genel kripto para toparlanması sayesinde DOGE fiyatı 0.193 dolardaki desteğinde bir alış baskısı yarattı. Analist göre bu durumun kötü yanı 20-SMA (kırmızı) değerinin DOGE’un yükselişini sınırlandırmasıydı. DOGE’un alçalan üçgen formasyonunun taban çizgisi de (0.232 dolar) bir direnç vazifesi gördü.

Analiste göre iyi bir senaryoda Dogecoin fiyatı, mevcut kanalı olan 0.193 dolar ile 0.232 dolar arasında gidip geldikten sonra bir fiyat artışı yaşayabilir. Naqvi, DOGE fiyatının bu kanal içinde kalması durumunda ise ayı yatırımcılarının bir düşüşü tetikleyebileceğini düşünüyor.

Analiste göre 0.16 doların altına bir iniş durumunda fiyat 0.152 doları tekrar test edebilir ve ayı yatırımcıları saldırmaya devam ederse %22’lik ekstra bir kayıp ile 0.12 dolara doğru bir yolculuk olabilir. Analiste göre bu tür bir senaryonun yaşanmaması için Dogecoin fiyatının 200-SMA (yeşil), 50-SMA (sarı) ve 0.264 dolardaki direncinin üstüne çıkması gerekiyor.

DOGE fiyatının bu seviyelere çıkması için %20’lik bir yükseliş yaşaması daha gerekiyor.

Analiste göre DOGE’un RSI değeri halen zayıf bir pozisyonda bulunuyor ve ayı lehine gelişmelerin yaşanması için 55’in üstüne tırmanması gerekiyor. Bununla birlikte DMI değeri ise ayı bölgesinde olan pozisyonundan ayrılmak üzere görünüyor. +DI çizgisinin –DI çizgisinin üstüne çıkması için aradaki büyük boşluğu aşması gerekti.

İlgili Haber:  Analist: "Dogecoin Katilleri Geliyor! DOGE Kendisini Hazırlamalı!"

Analiste göre boğa yatırımcıları, MACD değerinin boğa lehine dönmesi sonucu gerçekleşebilecek alış baskısının bazı dirençleri aşabilecek kadar güçlü olmasını umut ediyor.

Sonuç

Dogecoin’in 0.193 dolardan yukarı yönlü yaptığı sıçrayış olumlu olsa da analiste göre DOGE piyasasında halen bir zayıflık hakimiyeti var. Satıcıların ekarte edilebilmesi için Naqvi’ye göre ilk olarak 0.232 doların aşılması, bunun ardından da 0.264 doların üstünde bir kapanış yaşanması gerekiyor. Analiste göre bu gelişmelerin yaşanmaması durumunda ise, sınırlı iniş çıkış hareketlerinin ardından satıcılar yeni bir satış dalgası başlatabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar