12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Dogecoin Büyümesini, Robinhood’un Para Çekme Politikası Sınırlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Milyarder yatırımcı ve DOGE hayranı Marc Cuban, mobil ticaret uygulaması Robinhood ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Dogecoin büyümesinin ticaret uygulaması Robinhood’un para çekme sınırlamaları nedeniyle engellendiğini iddia ediyor.
  • 2021’de kripto kullanıcıları açısından şimdiye kadar önemli bir artış yakaladığını belirten Robinhood, para çekme ve para yatırma konusunda işlevsellik çalışmalarına devam ettiğini dile getiriyor.

Milyarder yatırımcı ve NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, bu yıl 0.42 Dolar seviyesine kadar yükselen Dogecoin’i savunmaya devam ediyor. DOGE’un şimdiki fiyatı ise 0.30 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

Mark Cuban ve Dogecoin

Cuban’a göre Dogecoin’in sürekli büyümesinin önünde duran büyük bir engel var: Robinhood. Mobil uygulama, kullanıcıların kripto para ticareti yapmalarını sağlıyor. Ancak uygulama içindeki mevcut sınırlamalar nedeniyle, bu kripto para harcanamaz, başka bir hesaba çekilemez veya başka bir yerden satın alınan kripto varlıkları Robinhood cüzdanlarına eklenemez.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Başka bir deyişle, Robinhood’da kripto para alıp satabilirsiniz; ancak bu, ekosistem içinde kilitli kalır. Cuban da tam olarak bu uygulamadan söz etti.

Mark Cuban, dün attığı tweette, “Doge, insanların işlemler için gerçekten kullandıkları tek kripto para. BitPay aracılığıyla bunu yapabiliyoruz. İnsanlar Doge’larını harcıyor ve bu, daha fazla işletmenin onunla ticaret yapması anlamına geliyor. Ancak Dogecoin’in büyümesinin önündeki en büyük engel: satın aldığınız Doge’un Robinhood’da kilitli kalmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Robinhood, 2021 Yılında Önemli Ölçüde Büyüdü

Robinhood’un kurucu ortağı ve CEO’su Vlad Tenev ise Cuban’a, “Para yatırma ve çekme üzerinde çalışıyoruz! Sadece DOGE için değil, Robinhood’daki tüm kripto paralar için.” diye cevap verdi.

Cüzdan sınırlamalarına rağmen Robinhood, kripto para satın almanın oldukça popüler bir yolu haline geldi. Firma, 2021 yılının ilk çeyreğinde 9.5 milyon kullanıcıya ulaştığını ve bunun 2020 yılının son çeyrek rakamlarına göre %458 artış anlamına geldiğini duyurdu.

İlgili Haber:  Çin'den Bitcoin ve Diğer Kripto Paralara Bir Yasak Daha Geldi!

Robinhood, ayrıca, artan kripto satın alma talebi nedeniyle bazı kısa süreli çöküşler de yaşadı. Bu ayın başlarında ticaret platformu birden fazla kez işlemlerini durdurmak zorunda kaldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar