11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Chainlink (LINK), EOS – Altcoin Fiyat Analizi – 20 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası halen “korku” halinde bulunurken analiste göre altcoin boğalarının trend değişimini sağlayabilecek hacimlere ulaşması giderek zor bir hal alıyor. Analiste göre Dogecoin ve EOS ayı lehine görünümlerini devam ettirirken Chainlink için ise boğa tarafında bir toparlanmaya dair kısa vadeli işaretler gözlenebiliyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Dogecoin (DOGE)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin fiyatı, son beş günde %21.9 değer kaybederek son rallisinde elde ettiği kazançların çoğunu elinden kaçırdı. Analiste göre söz konusu düşüş ile birlikte, altcoin fiyatının 0.175 dolar seviyesinin üstüne çıkmakta zorlanması, %23.6’lık Fibonacci seviyesindeki direncin dayandığını gösteriyor. Analiste göre boğaların destek noktası ise 0.162 dolarda yer alıyor olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda Dogecoin fiyatı 0.1722 dolardan işlem görüyor. Analiste göre 49 değerinin altına inen RSI göstergesi, ayı lehine bir görünüm verdi. Bununla birlikte analist, DMI göstergesinin ayı lehine olduğunu düşünürken ADX’in ise oldukça zayıf gözüktüğünü belirtti.

Chainlink (LINK)

blank

Analiste göre Chainlink ayıları, 17.7 dolardaki destek noktasını son sekiz günde beş kez test etti. Son düşüş ile birlikte analiste göre altcoinin fiyatı, 4 aylık bir direnç seviyesi olan 19.3 doların altına geriledi. Buna rağmen LINK, 15 Aralık tarihinden itibaren %15.2’lik bir yükseliş süreci başlattı. Analiste göre boğaların baskısını arttırmasıyla birlikte altcoinin 4 saatlik grafiğinde yükselen bir üçgen formasyonu oluştu.

Bu yazının yazıldığı anlarda LINK fiyatı 19.62 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesinin orta hattın üstünde bulunması ile birlikte analist, boğa lehine bir görünüm olduğunu ancak göstergenin orta hatta yöneldiğini belirtti. Bununla birlikte analiste göre DMI göstergesi ise boğa lehine olmasıyla birlikte ayı gücünde de hafif bir artış yaşandığını söyledi.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Solana (SOL), EOS - Altcoin Fiyat Analizi - 28 Eylül

EOS

blank

4 saatlik grafiğinde alçalan kanalından aşağı yönlü bir çöküş yaşayan EOS, analiste göre son sekiz gündür alçalan bir üçgen formasyonu oluşturdu.

Bu yazının yazıldığı anlarda EOS fiyatı 3.22 dolardan işlem görüyor. Analiste göre ayılar alt trend çizgisini (yeşil) yeniden test edebilir. Analist, altcoin için kısa vadeli teknik göstergelerin ayı lehine olduğunu düşünüyor.

Analiste göre RSI göstergesi orta hattın altında seyretti ve gevşeme sinyalleri verdi. Buna ek olarak analist, DMI ve AO göstergelerinin de ayı tarafında bulunduğunu düşünüyor. Buna rağmen analiste göre ADX göstergesi ise EOS için zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar