27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Binance Coin (BNB), Tezos (XTZ) – Altcoin Fiyat Analizi – 28 Ekim

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasası, toplam piyasa değeri olarak ufak bir gerileme yaşarken analiste göre Dogecoin, Binance Coin ve Tezos altcoinlerinin fiyatı kısa vadeli olarak satıcılar lehine görünüyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin fiyatı, boğa lehine bir gidişatın ardından düzeltme işaretleri verirken Binance Coin ve Tezos ise boğa yönündeki güçlerini kaybetmeye başladılar. Analist Yash Majithia, söz konusu altcoinleri değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin (DOGE)

blank

Dogecoin fiyatı analiste göre son iki aydır yükselen bir kama formasyonu içerisinde hareket ederken bu durum, 25 Ekim tarihinde Elon Musk’ın DOGE’u “halkın kripto parası” olarak nitelendirmesinin ardından bir zirveye ulaştı. Son 24 saatte ufak bir düzeltme hareketi yapan DOGE, analiste göre üstünde 0.2719 dolardaki direnci ve altında 0.2320 dolardaki güçlü desteği arasında hareket ediyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.2577 dolardan işlem gördü ve son 24 saatte %1 kadar bir gerileme yaşadı. Buna rağmen analiste göre altcoin fiyatı, son bir haftadır yüksek tepeler kaydetmesiyle birlikte boğa lehine bir görüntü vermişti.

Analist, DOGE ait Relative Strength Index (RSI) göstergesinin düşüş yaşaması ve 48 dolarda bulunmasıyla birlikte piyasada ufak da olsa satıcılar lehine bir tablo gözüktüğüne inanıyor.

Binance Coin (BNB)

blank

Binance Coin fiyatı, 481 dolardaki destek noktasını aşmasının ardından geçtiğimiz haftadan bu yana dar bir aralıktan işlem görüyor. Analiste göre BNB boğaları direnç noktasını 505 dolara kadar taşıdı ve sürekli olarak bir baskı hissettirdi.

Bununla birlikte analiste göre altcoine ait kritik teknik göstergeler, 466 dolar civarından bir destek noktasını hedefleyerek daha çok ayı lehine bir tablo sergilediler. Bu yazının yazıldığı anlarda BNB fiyatı, son 24 saatte yaşadığı %0.30’luk düşüş ile beraber 480.8 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), Ethereum Classic (ETC), EOS - Altcoin Fiyat Analizi - 9 Aralık

Tezos (XTZ)

blank

Altcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 6.536 dolardan işlem gördü ve son 24 saatte yaklaşık olarak %3.2 değer kaybetti. XTZ, 4 Ekim’den bu yana, trend çizgisindeki alçak diplerden de gözlenebileceği üzere düşüş trendi içerisinde seyretti. Analiste göre XTZ ayıları, destek noktasını 6.33 dolara kadar çekerek sürekli bir şekilde baskı hissettirdi.

Analiste göre boğa yatırımcılarının bu baskıyı geri çevirememesi durumunda ayılar 5.9 dolardaki alt destek noktasını hedefleyebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar