Dogecoin (DOGE), Chainlink (LINK) ve Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi – 23 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Tüm gözler Bitcoin piyasasına çevrilmişken, kripto para piyasalarına tekrardan canlılık getirme sorumluluğu da Bitcoin’e yüklenmiş gibi görünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin 37.777 dolardan işlem görürken, altcoinlerde yukarı yönlü gelişmeler oluşabilmesi için Bitcoin’in 42.000 doları aşması gerekiyor. Dogecoin 0.3223 dolarda kendisine bir destek noktası bulmuşa benzerken, Chainlink ve Binance Coin kendi grafiklerinde düşüşlerini sürdürdü.

blank

Dogecoin [DOGE]

blank

Dogecoin 0.377 desteğinin altına indi ve 4 saatlik grafikte 0.3223 dolarda kurduğu yeni savunma hattına doğru yöneldi. Saatlik grafikte bir dizi kırmızı mumun ardından bir doji mumu formasyonu izlendi ve mevcut trendde potansiyel bir değişime işaret etti. Kripto para piyasası liderleri yatay seyir izlemeye devam ederse Dogecoin de mevcut kanalında hareket etmeyi sürdürebilir. Bir çöküş durumunda ise fiyatlar 0.246 dolardaki desteğe doğru yol alabilir. Nisan ayı seviyelerine bir düşüş durumunda ise DOGE fiyatları 0.180 dolara kadar düşebilir.

Awesome Oscillator (AO) göstergesindeki kırmızı barlar piyasadaki satış baskısına işaret etti ancak ikiknci bir alçak pik boğa lehine olan ikiz pikler ile sonuçlanabilir. Böyle bir senaryoda boğa yatırımcıları için istedikleri gibi bir sonuç gerçekleşmiş olur. RSI değeri de bu yazının yazıldığı anlarda ayı bölgesinde bulunuyordu.

Chainlink [LINK]

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu yazının yazıldığı anlarda Chainlink, son 24 saatte %18 değer kaybederek 24 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Toplam piyasa değeri baz alındığında en büyük on dördüncü kripto para olan Chainlink’in 10.35 milyar dolarlık bir piyasa değeri bulunuyor. Aşağı yönlü bir hareket durumunda LINK fiyatları önce 20.97 dolara, oradan da %15’lik bir kayıp ile 17 dolara doğru inebilir. Kayıplar 20.97 dolar civarında durdurulabilirse bir süre yatay seyir yaşanabilir.

Supertrend göstergesi (SI) ayılar lehine olmayı sürdürse de, %38.2’lik Fibonacci seviyesinde (33.19 dolar) bu durum tersine dönebilir. Bu yüzden bu bölgenin ayrı bir önemi bulunuyor. İlginç bir şekilde MACD değeri Mayıs ayının başlarından bu yana düşüş trendinde gözüküyor, bu değer genel kripto para piyasalarındaki büyük satış dalgasından önce de zayıflık işaretleri veriyordu.

Binance Coin [BNB]

blank

Binance Coin Mart ayı sonundaki fiyatlarına doğru giderken 4 saatlik grafikte bir mumun ucu 274 dolara kadar dokundu. Daha fazla düşüş olması durumunda, BNB’nin Nisan-Mayıs aylarındaki %200’lük boğa koşusu da tamamen erimiş olacak.

Bununla birlikte %61.8’lik Fibonacci seviyesinin (402.16 dolar) tekrar kazanılması durumunda ise bir sonraki hedef olan 480 dolara doğru bir rota izlenebilir. Ancak bu tür bir gelişmenin yaşanması esasında genel kripto para piyasalarına bağlı gözüküyor. OBV’nin aşağı yönlü trendi de piyasadaki satış baskısının son birkaç gündür, aralıksız bir şekilde alış baskısına üstün geldiğine işaret ediyor. CMF değerine göre ise piyasaya gerçekleşen kurumsal sermaye akışı halen sağlıklı gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend