Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH) ve Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi – 27 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin volalitesi altcoinleri etkilese de, bazı altcoinler kendi yollarını çizmeye başladılar. Dogecoin de bu tür, hem kendi piyasa duyarlılığında hareket eden hem de piyasalardaki baskın trendi izleyen altcoinlerden biri oldu. Ethereum ve Ethereum Classic’e göre DOGE, piyasalardaki ayı havasından daha fazla etkilendi ve şu anda da toparlanmaya çalışıyor.

blank

Dogecoin [DOGE]

blank

blank

DOGE fiyatları, üstteki grafikte de gözlenebilen, %23.6’daki Fibonacci seviyesini aştı. Fibonacci seviyeleri DOGE için potansiyel hedefleri vurguluyor ve DOGE fiyatları şu anda %38.2 Fibonacci seviyesinde işlem görüyor. Dogecoin bu yazının yazıldığı anlarda 0.3615 dolar civarında gezerken, 50’lik hareket ortalaması değeri de bu bölgede kapanış yaptı. 50’lik hareket ortalaması fiyat barlarının altında kalırsa piyasalarda ayı lehine bir tablo oluşabilir.

Bu sırada ise RSI değeri artış gösterdi ve aşırı alış bölgesine doğru hareket etti. Bunun anlamı mevcut fiyatlarda alış baskısının arttığı şeklinde düşünülebilir. Bu boğa lehine gelişme, MACD değerinin de kısa bir süre önce yönünü değiştirdiği hesaba katılırsa, DOGE daha fazla büyüme gösterebilir.

Ethereum [ETH]

blank

Bollinger bantlarının ayrışmasıyla birlikte Ethereum piyasası daha fazla volaliteye kapılarını açtı. Ethereum ekosistemi yavaş hareketler sergilese de, piyasalarda birkaç haftadır süren büyük fiyat çöküşlerinin toparlanma aşamasına geçtiği söylenebilir. ETH fiyatları şu anda 2.775 dolar ve 2.949 dolar arasında işlem görüyor. Yaşanan son ralliden önce fiyatlar 2.656 doların altındaydı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ethereum’un 2.864 dolardan işlem görmesiyle beraber 50’lik hareket ortalaması ve sinyal çizgisi mumların altında kaldı. Bunun anlamı yukarı yönlü bir trend hareketi olabilir. Stokastik RSI değerinin kısa bir süre önce aşırı alış bölgesinde boğaya dönmesi ise ETH fiyatlarının stabil bir zemin aradığına işaret olabilir, diğer türlü ise trendin değişmesiyle birlikte toparlanma süreci sekteye uğrayabilir.

Ethereum Classic [ETC]

blank

ETC piyasasında fiyatlar 73.32 dolardaki desteğin üstünde kalmaya ve 83.07 dolardaki direnci test etmeye devam ediyor. ETC, 82.34 dolardaki kazançlarını koruduğunda hacimler azalmıştı. Piyasalardaki fiyat aktivitesi yüksekken, hacimler düşük bir seviyede kalmıştı. Bu düşük hacim, piyasadaki azalan momentum ile de örtüşme sergiledi.

Awesome Oscillator (AO) değeri piyasaların direnç noktasını test ettikten sonra durgunlaştığına işaret ediyor. Ancak momentumun sıfırın altına düşmemesi ETC için boğa lehine bir gelişme olarak görülüyor. Bununla birlikte, mevcut ETC fiyatları, piyasalara tekrardan para girişini ve CMF değerinin de pozitif bölgede seyretmesini sağladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend