2 Ekim 2022, Pazar
21.3 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH) ve Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi – 27 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin volalitesi altcoinleri etkilese de, bazı altcoinler kendi yollarını çizmeye başladılar. Dogecoin de bu tür, hem kendi piyasa duyarlılığında hareket eden hem de piyasalardaki baskın trendi izleyen altcoinlerden biri oldu. Ethereum ve Ethereum Classic’e göre DOGE, piyasalardaki ayı havasından daha fazla etkilendi ve şu anda da toparlanmaya çalışıyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin [DOGE]

Binance indirim kodu

DOGE fiyatları, üstteki grafikte de gözlenebilen, %23.6’daki Fibonacci seviyesini aştı. Fibonacci seviyeleri DOGE için potansiyel hedefleri vurguluyor ve DOGE fiyatları şu anda %38.2 Fibonacci seviyesinde işlem görüyor. Dogecoin bu yazının yazıldığı anlarda 0.3615 dolar civarında gezerken, 50’lik hareket ortalaması değeri de bu bölgede kapanış yaptı. 50’lik hareket ortalaması fiyat barlarının altında kalırsa piyasalarda ayı lehine bir tablo oluşabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu sırada ise RSI değeri artış gösterdi ve aşırı alış bölgesine doğru hareket etti. Bunun anlamı mevcut fiyatlarda alış baskısının arttığı şeklinde düşünülebilir. Bu boğa lehine gelişme, MACD değerinin de kısa bir süre önce yönünü değiştirdiği hesaba katılırsa, DOGE daha fazla büyüme gösterebilir.

Ethereum [ETH]

blank

Bollinger bantlarının ayrışmasıyla birlikte Ethereum piyasası daha fazla volaliteye kapılarını açtı. Ethereum ekosistemi yavaş hareketler sergilese de, piyasalarda birkaç haftadır süren büyük fiyat çöküşlerinin toparlanma aşamasına geçtiği söylenebilir. ETH fiyatları şu anda 2.775 dolar ve 2.949 dolar arasında işlem görüyor. Yaşanan son ralliden önce fiyatlar 2.656 doların altındaydı.

Ethereum’un 2.864 dolardan işlem görmesiyle beraber 50’lik hareket ortalaması ve sinyal çizgisi mumların altında kaldı. Bunun anlamı yukarı yönlü bir trend hareketi olabilir. Stokastik RSI değerinin kısa bir süre önce aşırı alış bölgesinde boğaya dönmesi ise ETH fiyatlarının stabil bir zemin aradığına işaret olabilir, diğer türlü ise trendin değişmesiyle birlikte toparlanma süreci sekteye uğrayabilir.

İlgili Haber:  Dogecoin Fiyat Analizi - 30 Mayıs

Ethereum Classic [ETC]

blank

ETC piyasasında fiyatlar 73.32 dolardaki desteğin üstünde kalmaya ve 83.07 dolardaki direnci test etmeye devam ediyor. ETC, 82.34 dolardaki kazançlarını koruduğunda hacimler azalmıştı. Piyasalardaki fiyat aktivitesi yüksekken, hacimler düşük bir seviyede kalmıştı. Bu düşük hacim, piyasadaki azalan momentum ile de örtüşme sergiledi.

Awesome Oscillator (AO) değeri piyasaların direnç noktasını test ettikten sonra durgunlaştığına işaret ediyor. Ancak momentumun sıfırın altına düşmemesi ETC için boğa lehine bir gelişme olarak görülüyor. Bununla birlikte, mevcut ETC fiyatları, piyasalara tekrardan para girişini ve CMF değerinin de pozitif bölgede seyretmesini sağladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar