2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Filecoin (FIL), Tron (TRX) Fiyat Analizi: Analiste Göre Kritik Destek ve Dirençler – 16 Haziran 2021

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in %16.4’lük yükselişi altcoinlerin çoğunun fiyatlarına yaramış olsa da bu altcoinler arasında Dogecoin, Filecoin ve Tron yer almadı. Buna rağmen Filecoin piyasa değerini 715 milyon dolara çıkarırken Dogecoin ise 24 saatlik işlem hacminde 1.71 milyar dolarları gördü. Tron ise 14 Haziran’da ağında toplam iki milyar işleme ulaşmıştı. Analizci Aaryamann Shrivastava bu üç altcoini değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Dogecoin [DOGE]:

Binance indirim kodu

Dogecoin fiyatları 0.285 dolar ile 0.433 dolar arasındaki konsolidasyonuna devam etti ve bu yazının yazıldığı anlarda da 0.327 dolardan işlem görüyor. Dogecoin’de gözlenen yüksek volalite analiste göre böyle bir sonuç doğurdu. Analist, Squeeze Momendum Indicator (SMI) değerine göre coinin aktif sıkışma durumunda olduğunu (siyah noktalar) ve boğa lehine bir baskının yükseldiğini düşünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

RSI değeri boğa-nötr bölgesinde geziniyor ve bu yazının yazıldığı anlarda yukarı yönlü ufak bir hareket sergiliyor. SMA çizgileri pozisyonlarında yalnızca küçük farklılıklar var. 50 SMA (turuncu) çizgisi mumlar ile hizalanmışken 100 SMA (kırmızı) çizgisi analiste göre bu yazının yazıldığı anlarda ayı lehine olmayı sürdürüyor.

Shrivastava, mevcut göstergelere göre DOGE fiyatlarının, işaretler pozitif olmayı sürdürürse, 0.34 dolara doğru yol alabileceğini düşünüyor.

Filecoin [FIL]:

Filecoin’in Haziran başlarındaki yatay hareketi, analiste göre 86 dolar seviyesinin bir destek noktası olarak kalmasını sağlamıştı. Ancak 7 Haziran’daki düşüşle beraber bu nokta bir dirence dönüştü. Filecoin bu yazının yazıldığı anlarda 74.9 dolardan işlem görüyor. Bollinger bantları 4 saatlik grafikte bir ayrışma gösterdi.

Chaikin Money Flow (CMF) değerinin yükselen yeşil çizgisi analizciye göre FIL piyasasına sermaye akışının arttığını gösteriyor. Benzer şekilde Awesome Oscillator değerinde de yeşil barların nötral çizginin üstünde seyretmesiyle beraber Shrivastava’ya göre boğa lehine bir momentum birikiyor.

İlgili Haber:  Uniswap (UNI), THETA ve Tron (TRX) Fiyat Analizi - 18 Mayıs

Tron [TRX]:

TRX’in uzun süredir devam eden zayıf performansı nedeniyle fiyatlar analiste göre direnç seviyesi olan 0.09 dolara yaklaşamadı. Tron yatay bir seyir izleyerek 0.065 dolardaki destek seviyesine yakın seyretti. Parabolic SAR değeri ise analiste göre, beyaz noktalı çizginin fiyat mumlarının altında kalmasıyla beraber aktif bir yükseliş trendine işaret etti.

Shrivastava’ya göre, MACD değerinin kırmızı sinyal çizgisi mavi gösterge çizgisine yakın seyrederek pozitif yönde bir dönüşüm için ipucu veriyor ancak bu ufak pozitif trendin devam edebilmesi için Average Directional Index (ADX) değerinin 25’in üzerinde kalması gerekiyor. Bu yazının yazıldığı anlarda bu gösterge belirsiz bir şekilde hareket ediyor ve nötral çizginin altına doğru ilerliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar