Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından tahmin ediliyordu. Artık DOGE’u Elon Musk bile kurtaramayabilir.

blank

Kripto para eleştirmenlerinin Dogecoin (DOGE) fiyatından daha çok hedef aldığı başka bir konu muhtemelen yoktur. Dogecoin, kripto para karşıtlarının kendi tezlerinin hepsinin adeta bir arada bulunduğu bir coin olmasıyla biliniyor. DOGE aşırı volatil davranıyor, temel bir değeri yok ve günün sonunda yalnızca bir spekülasyondan ibaret işliyor. Bu üç özellik kripto para piyasalarındaki tüm coinler için geçerli değil ancak DOGE için kesinlikle doğru özellikler olarak gözüküyor. Yalnızca grafiklere bakıldığında bile bu durum anlaşılıyor.

blank

0.73 Dolardan Dogecoin Alan Yatırımcılar Yüzde 76 Zarardalar

Nisan ayında bir gün içerisinde %80 değer kazanan Dogecoin’in bugünlerde o halinden eser yok. Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı son 24 saatte %20, son 7 gün içerisinde ise %42 değer kaybetti. Bu da diğer kripto paralar ile kıyaslandığında çok kötü bir performans olarak göze çarpıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Son 7 gün içerisinde, en büyük 20 kripto para arasında DOGE’dan daha kötü bir performans sergileyen tek coin Internet Computer (ICP) oldu. Shiba Inu köpek cinsini maskotu olarak kullanan Dogecoin artık kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan epey uzaklarda yer alıyor. Rekor düzey olan 0.73 dolardan Dogecoin satın alan yatırımcılar şu anda %76 zarardalar.

Elon Musk’ın SNL Fiyaskosu Düşüşü Başlattı

Dogecoin’in yaşadığı bu çöküş dalgasının başlangıç tarihi kesin olarak biliniyor. 8 Mayıs günü, DOGE’un kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdığı gün olmasının yanında ayrıca kendisini “Dogefather” olarak niteleyen Elon Musk’ın da ABD’nin en çok izlenen TV programlarından biri olan Saturday Night Live (SNL)’a da katıldığı gündü. Programdan önce Elon Musk’ın Dogecoin hakkında konuşacağını söylemesiyle birlikte büyük bir pump yaşanmıştı. Program başladığında ise ilk anlarda Musk Dogecoin hakkında tek kelime bile etmedi. Programın ileriki bölümleri tamamen DOGE’a ayrılmış olsa da bu bile piyasaların ateşini söndürmeye yetmedi. Elon Musk’ın SNL’ye katılmasından bu yana Dogecoin piyasasında 64 milyar dolarlık kayıp yaşandı. Bunun yanında dünyanın en zengin insanı olan Musk da itibar kaybetmiş oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Neye göre bunları yazabiliyorsunuz!! Tamemen algı yaratmak için yazdığınız saçma sapan haber. Doge düşmanı oldugunuz içinmi böyle bir yazı kaleme aldınız. Sanki bir grafige bakmış bir uzmana danismis gibi yazı yazmışsınız. İnsanları yanlış yonlendirmeyin saçma sapan haber ve yazilarinizla!! Bunu kim yazdiysa algı yaratıp panik havası yaratmak için yazmış. Bu yazıyı yazan kimse umarım aldığı kripto batar!!!!

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend