5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi – 21 Haziran 2021

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin %3.9 düşüş göstererek 33.700 dolara kadar indi ve ardından da ufak bir yükseliş ile 34.000 seviyesine geçiş yaptı. Bu düşüş dalgası, Bitcoin’in hareketlerine paralel hareketler yapan DOGE ve LTC’de de görüldü. Binance Coin ise stabil bir piyasa volalitesi ile toparlanma sinyalleri gösterdi. Analizci Anjali Jain bu üç altcoinin fiyatlarını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Binance Coin [BNB]

Binance indirim kodu

Bu yazının yazıldığı anlarda 333 dolardan işlem gören Binance Coin, 1 günlük grafiğinde %2.5, 1 haftalık grafiğinde ise %3.1 oranında düşüş gösterdi. %17 oranında değer kaybettiği 7 Haziran tarihinden bu yana BNB fiyatı kendi kanalı içerisinde hareket ediyor. 326 dolar desteği ise 18 Haziran tarihinde test edilmişti. BNB, analizciye göre güçlü bir destek olan bu noktaya yakın bir bölgede hareket ederken direnç bölgesi ise 380 dolar civarında bulunuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Analizciye göre Bollinger bantları paralel bir şekilde hareket ederek volalitedeki ve fiyat aralığındaki stabilliği vurguladı. Ayrıca Jain MACD çizgilerinin boğa lehine bir kesişime doğru gittiğini düşünüyor.

RSI değeri de, aşırı satış bölgesinden fırlamasının ardından bu yazının yazıldığı anlarda 38.5’i gösteriyor. Analizciye göre RSI değerinin orta hattın altında kalmasıyla beraber satış baskısı piyasada dominant olmaya devam ediyor.

Dogecoin [DOGE]

DOGE’un Haziran ayındaki düşüş trendi görünür olmaya devam ediyor. DOGE fiyatı 2 Haziran’daki 0.44 dolardan %37 değer kaybı yaşadı. Son iki günde de %10 değer kaybederek 0.27 dolara düşen DOGE, bu yazının yazıldığı anlarda bu bölgedeki direncini test ediyor.

Analiste göre DOGE fiyatı geçtiğimiz gece aşırı satış bölgesine girdi. Fiyatlardaki düşüş ile birlikte satış baskısı yükselse de analiste göre önümüzdeki dönemde bununla birlikte bir sıfırlama gerçekleşebilir. Awesome Oscillator (AO) göstergesi ise analiste göre ufak bir toparlama yaşandıktan sonra tekrardan ayı lehine bir momentumun piyasayı ele geçirdiğini gösteriyor. Analiste göre bu düşüş devam ederse DOGE fiyatı Nisan ayı sonlarındaki seviyesi olan 0.22 dolara kadar düşebilir.

İlgili Haber:  Filecoin (FIL), Bitcoin Cash (BCH) ve Theta (THETA) Fiyat Analizi - 8 Mayıs

Litecoin [LTC]

18 Haziran’da 157 dolardaki desteğini kırdıktan sonra bir haftada %9.7 değer kaybeden LTC fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 148 dolardan işlem görüyor. Analiste göre LTC’nin savunma hattı 144.5 dolarda bulunuyor.

Bollinger bantları da bu yazının yazıldığı anlarda bir ayrılma gösteriyor ve analiste göre piyasa volalitesindeki yükseliş ile beraber önümüzdeki seanslarda keskin fiyat hareketleri oluşabilir. Jain, bu keskin fiyat hareketlerinin aşağı yönlü olabileceğini düşünüyor ve muhtemel destek noktasının da 130 dolarda bulunabileceğini söylüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar