27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT), MATIC – Altcoin Fiyat Analizi – 30 Ekim

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Küresel kripto para piyasasında altcoinlerin çoğu yeşil bölgede bulunuyor. Dogecoin yeniden 11 haftalık zirvesine dokunurken Polygon (MATIC) ise son iki gün içerisinde 5 aylık zirvesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Analist göre Polkadot ve MATIC grafiklerindeki boğa lehine sinyallere devam ederken Dogecoin’in teknik verileri ise boğa rallisinde biraz durgunluk yaşayabileceğine dair işaretler verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin (DOGE)

blank

Geçtiğimiz ay boyunca yükselen bir kama formasyonu içerisinde hareket eden DOGE, nihayet 25 Ekim tarihine son 7 haftanın zirvesine çıkmıştı. Bundan sonra ise altcoin fiyatı bir düzeltme gördü ve alt trend çizgisini de aşarak 15 günlük dip notkası olan 0.2179 dolara dokundu.

27 Ekim tarihinde ise, DOGE’un rakibi Shiba Inu’nun piyasa değeri olarak Dogecoin’in önüne geçmesinin ardından DOGE boğaları inanılmaz bir performans gösterdi. Bu tarihten itibaren DOGE fiyatı ani bir fırlayış sergiledi ve üst trend çizgisini aşarak son 11 haftanın zirvesi olan 0.3419 dolara kadar tırmandı. Bununla birlikte, analist göre trend çizgisinin üstüne olan bu hamle, yüksek işlem hacimleriyle de desteklendiğinden sağlıklı bir trende işaret etti.

Bu yazının yazıldığı anlarda 0.2935 dolardan işlem gören ve haftalık olarak %20 pozitif bölgeden bulunan altcoin, 0.2835 dolarda kendisine destek buldu. Tokene ait RSI değeri aşırı alış bölgesinden geriye düştü ve orta hatta doğru yöneldi. Analiste göre bu durum, alış baskısında bir azalmaya işaret ediyor.

Polkadot (DOT)

blank

Altcoin fiyatı, son bir aylık süreçte %57.88 değer kazanmasının ardından 42.76 dolardan işlem gördü. Geçtiğimiz aydan bu yana DOT, yükselen bir kama formasyonu içerisinde hareket ederek boğa lehine bir tablo sergiledi. Analiste göre DOT boğalarının önündeki en yakın direnç noktası 43.09 dolar olabilir. Analist, boğaların baskı kurmaya devam etmesi durumunda 44.87 dolara kadar ulaşılabileceğini düşünüyor. Analist, teknik göstergelerin de artan bir alış baskısına işaret ettiğini söyledi.

İlgili Haber:  Analist, Bitcoin, Ethereum ve Solana İçin Olası Senaryoları Sıraladı!

MATIC

blank

Ayın başından bu yana MATIC fiyatı, yukarı yönlü olan iki paralel çizgi arasında hareket etmesi ile birlikte boğa lehine gelişmeler kaydetti. Altcoin fiyatı aylık grafiğinde %88 yükselirken haftalık olarak ise %36 büyüme yaşadı. 29 Ekim tarihinde son 5 aylık zirvesine çıkan MATIC, bunun ardından tekrardan paralel çizgileri arasındaki trendine geri döndü. Analiste göre, fiyatın 20SMA ve 50SMA değerlerinin üstünde seyretmesiyle birlikte momentumun alıcılar lehine olduğu vurgulandı.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar