Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT) ve Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi – Analiste Göre Kritik Destek ve Dirençler

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son 24 saat kripto paralar için toparlanma açısından olumlu geçti ancak çok fazla bir fiyat artışı yaşayan bir coin olmadı. Bitcoin, El Salvador’un resmi para birimi olarak Bitcoin’i tanıması ile birlikte %9.5’lik bir artış gösterdi. Ancak çoğu altcoin buna benzer bir atak yapmayı başaramadı. Bu altcoinlerin içerisinde Dogecoin, Polkadot ve Binance Coin de bulunuyor. Analist Aaryamann Shrivastava bu üç altcoini değerlendirdi…

blank

Dogecoin [DOGE]

blank

blank

DOGE fiyatları son 24 saatte bir artış yaşadı. %6.4’lük bir artış yaşayan DOGE, bu yazının yazıldığı anlarda 0.335 seviyesinden işlem görüyordu. DOGE, 4 Haziran’a kadar yaşadığı boğa koşusunda 0.42 dolardaki direncini test etmişti. 4 Haziran ve 7 Haziran’daki düşüşler ise DOGE fiyatlarını analiste göre 0.285’teki destek noktasına yaklaştırdı. Hareket ortalamalarında 50 SMA (turuncu) ve 100 SMA (kırmızı) değerlerinin ikisi de analiste göre Dogecoin için ayı lehine bir manzaraya işaret etti. Shrivastava’ya göre bunun anlamı Dogecoin’in diplerden kurtuluşu için daha fazla zamana ihtiyacı olduğu olabilir.

Analistin görüşüne göre, Squeeze Momentum Indicator (SMI) değerinde beyaz noktalar bu yazının yazıldığı anlarda halen aktif durumda ve bu da coinin yavaş toparlanmasını açıklıyor. Analiste göre ise ayı tablosu yavaş yavaş dağılıyor. OBV değeri analiste göre yüksek alış momentumuna işaret ediyor.

Polkadot [DOT]

blank

DOT fiyatları güçlü destek ve direnç noktaları arasında konsolidasyona girmiş gibi görünüyor. Piyasalardaki son volalite dalgasıyla beraber DOT 30.2 dolar direncini kıramadı ve ayrıca 18.78 doların da altına inmedi. Analiste göre Relative Strength Index (RSI) değeri, alış baskısının yükselmesiyle beraber aşırı satış bölgesinden keskin bir yükseliş yaşadı. Bu yazının yazıldığı anlarda bu gösterge nötral bölgenin üstünde ufak bir dip yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bollinger bantları halen ayrı olsa da, analiste göre paralel bir şekilde hareket etmeleri piyasalarda volalitenin yükselmediğini gösteriyor. Ancak mumların kırmızı çizginin altında kalmasıyla beraber Shrivastava bundan sonraki hareketin pozitif olabileceğini düşünüyor.

Binance Coin [BNB]

blank

Binance Coin, fiyatlarının 435 dolara yaklaşmasıyla beraber ayın başında başarılı bir tablo çizmişti. 4 ve 7 Haziran’daki düşüşler ise bunu tersine çevirdi ve coinin fiyatları düştü. BNB fiyatları toparlanıyor ancak bu işlem oldukça yavaş gerçekleşiyor. Bu yazının yazıldığı anlarda fiyat 364 dolar iken, oran ise kırmızı alanda yer alıyor. RSI değeri ise nötral çizginin hafifçe altına indi.

MACD değeri ise, analiste göre, gösterge çizgisinin kırmızı sinyal çizgisinin üzerine çıkmasıyla beraber boğa lehine bir dönüşüm geçirdi. Shrivastava’ya göre Parabolik SAR değerinde ise, beyaz noktalı çizginin mumların altında kalması yükseliş trendine işaret etti. Ancak analist henüz pozitif bir fiyat hareketi diyebilmek için erken olduğu konusunda da uyardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend