30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP) ve Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi – 17 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Binance Coin, 50-SMA (sarı) değeriyle de örtüşen 500-510 dolardaki destek bölgesine doğru bir rota izliyor. XRP, yüksek hacimler ile beraber %16’lık bir yükseliş kaydetti ancak teknik göstergeler henüz güçlü bir boğa trendine işaret etmiyor olabilir. Son olarak Dogecoin ise 0.569 dolardaki direnç noktasının üstüne çıkmadan önce daha düşük seviyelere inebilir.

Binance indirim kodu

Dogecoin [DOGE]

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin fiyatlarında hafif bir boğa havası hissedilse de fiyatlar kritik bir direnç seviyesi olan 0.569 doların altında kaldı. Squeeze Momentum Indicator (SMI) değeri ise alış baskısında bir zayıflamaya işaret etti ve 0.569 dolar direncinin kırılmasını, sosyal medyada yaşanabilecek birtakım anormal gelişmeler olmadıkça, önümüzdeki günler için zora soktu. Destek değerleri ise 0.44 dolar ve 0.37 dolarda bulunuyor olabilir.

MACD çizgisi ve sinyal çizgisinin altında kaldı ve DOGE piyasalarında yaşanan son sorunlara işaret etti. Daha düşük bir zaman periyodunda ise alıcılar ve satıcılar arasında bir dengeden söz edilebilir. Bu durum önümüzdeki seanslarda da devam ederse bir sonraki yukarı yönlü hamleden önce bir yatay seyir söz konusu olabilir.

Ripple [XRP]

blank

XRP birden fazla ayı sinyaline meydan okudu ve son 24 saatte %16 değer kazandı. Bu boğa havası, SEC’in Ripple’ın geçmişten günümüze aldığı tüm hukuki danışmanlık hizmetleri hakkında bilgi almak için resmi olmayan bir toplantı düzenleme isteğine Ripple’ın verdiği cevap ile oluşmuş olabilir.

XRP’nin günlük grafiğinde ardı ardına bir dizi yeşil mum gözlendi ve alış baskısının altını çizdi. XRP’nin teknik verilerine göre ise boğa yatırımcıları tam anlamıyla kontrolü ele geçiremedi. MACD değeri boğaya dönmeye çok yakınken RSI ise 60 sınırına dayandı. 1.75 dolar direncinin kırılması durumunda ekstra bir alım dalgası yaşanabilirken, geriye doğru bir hamle durumunda ise 1.22 ve 1.31 dolar arası destek görevi görebilir.

İlgili Haber:  Elon Musk’ın Tesla Gigafactory'lerinde Bitcoin ATM Sorunu

Binance Coin [BNB]

blank

1 günlük grafikte, Binance Coin 600 doların ve 20-SMA (mavi) değerinin altına düştü ve 500-510 dolar seviyesindeki destek bölgesine doğru yola çıktı. Bu bölge ayrıca 50-SMA (sarı) değeriyle de örtüşüyor. Piyasa liderlerinden gelen ayı havasıyla beraber yüksek piyasa değerine sahip tüm altcoinlerde kırmızı bir tablo izleniyor ve BNB de bunlara bir istisna olmayı başaramadı. Awesome Oscillator (AO) değerindeki ayı lehine ikiz zirve görünümü de alarm veriyor.

Ayrıca RSI değerindeki bir ayı ayrışması, BNB’nin dip yapmasının öncesinde bir zayıflama işareti vermişti. RSI bu yazının yazıldığı anlarda 50 seviyesinde nötr bir çizgi izliyor. 4 saatlik grafikte ise BNB 200-SMA değerinin altına indi, analizcilere göre, genel kripto para piyasalarındaki havaya bağlı olarak, 500 dolar seviyesine iniş söz konusu olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar