8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP) ve Terra (LUNA) Fiyat Analizi – 8 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin’de Elon Musk’ın Saturday Night Live’a konuk olmasından önce ayı piyasasına yönelik sinyaller gözleniyor. XRP’nin ise satış yolda olan satış baskısından kurtulması için 1.53 dolarlık desteğini savunması gerekiyor. Son olarak Terra’da ise alçalan üçgen formasyonu gözlendiği için çöküş tehlikesi büyüdü.

Binance indirim kodu

Dogecoin [DOGE]

Binance indirim kodu

“Şaka coini” rallisinde Dogecoin, son 7 gün içerisinde %100 değer kazandı. Bu kazanç oranı, en büyük 10 kripto para arasında en yüksek değer olmasıyla beraber, %50’lik kazancıyla haftanın en çok değer kazanan ikinci kripto parası olan Bitcoin Cash’i de geride bıraktı. DOGE piyasalarındaki satın alım dalgası DOGE’un piyasa değerini 80 milyar doların üstüne çıkardı ve en büyük dördüncü kripto para olan XRP’nin tahtını elinden aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Elon Musk’ın Saturday Night Live’a konuk olmasına saatler kala Dogecoin sürpriz bir şekilde piyasalarında ayı piyasasına yönelik baskı hissediyor. Awesome Oscillator (AO) değeri bir dizi kırmızı bar serisi göstererek momentumun satışlara kaydığını ortaya çıkardı. Son 24 saatlik alım satım hacmi ise %33 azaldı ve 22 milyar dolar seviyesine indi.

%78.6’lık Fibonacci seviyesine denk gelen 0.574 dolarda bir destek toplanmış durumda ve boğa yatırımcıları bu seviyeyi koruyarak çöküşten kaçmak isteyecektir. Yukarı yönlü bir hareket ihtimalinde ise, ilk hedef 0.834 dolardaki %127.2’lik Fibonacci seviyesi ve daha sonra ise 1.01’deki %161.8 Fibonacci seviyesi olabilir. ADX değerleri bir süredir sabit bir şekilde düşüş gösterse de 25 değerinin üstünde kaldı ve piyasada halen önceki benzer güçlü bir trend bulunuyor.

Ripple (XRP)

blank

XRP 1.31 dolar seviyesinde yoğun bir alış dalgası yaşadı ve fiyatlar yukarı yönlü hareket etti ancak 1.75 dolardaki direnç noktası kırılamadı. Bu yüzden de ayı piyasasına yönelik bir baskı hissedildi. 20-SMA (mavi) ve 50-SMA (sarı) değerlerinde destek noktaları oluşsa da bir süreliğine aşağıya doğru bir düşüş tehlikesi geçirildi. Awesome Oscillator (AO) değerinde de düşüş baskısı görüldü ve orta çizginin aşağısına doğru bir hareket olması durumunda kötü bir sonuç gelişebilirdi. Borsalardaki ticaret hacmindeki aktivitelerde de azalmalar yaşandı ve en azından önümüzdeki birkaç seans için fiyat yükselişleri gündemden çıktı. Bunun yerine farklı destek noktalarına odaklanılabilir.

İlgili Haber:  2020'nin En İyi Kripto Birleşmeleri ve Satın Almaları

XRP fiyatlarında 1.53 dolara doğru bir desteğin kırılması durumunda bir sonraki savunma alanı 1.45 dolar olabilir. Diğer bir güçlü destek noktası ise 200-SMA (yeşil) değerinin yakınlarında bulunan 1.31 dolar seviyesi olacaktır. OBV göstergesi Nisan ayının sonundan bu yana yükseliş trendinde bulunuyor ve mevcut alış baskısı muhtemelen uzun vadeli hareket ortalamasının altına doğru olan hamlelere karşı gelecektir.

Terra [LUNA]

blank

19.5 dolardaki direnç noktası, Terra’nın Mart ayının sonlarındaki seviyelerine gelmesinin önündeki en büyük engeli oluşturuyor. Satıcılar bu noktanın üstüne gerçekleşebilecek tüm hamleleri def etmeyi başardı. 4 saatlik grafikte ise daha kötü bir tablo gözlendi ve düşük tepeler ile sabit düşük seviyeler alçalan üçgen formasyonu oluşturdu. 200-SMA değeriyle örtüşen aşağıdaki trend çizgisi boğa yatırımcıları için çok kritik bir bölgeyi temsil ediyor. Bu desteğin kırılmasıyla beraber, alıcıların tekrar piyasa hakimiyetini ele geçirmesinden önce, LUNA 12.2 dolar seviyesine ani bir düşüş yapabilir.

OBV değerlerindeki keskin aşağı yönlü hareket de piyasadaki satış baskısına işaret ediyor. MACD değeri de orta çizginin altında kaldı ve boğaya yönelik bir trend değişimi şu anlık çok mümkün olmayabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar