10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Ani Çöküşün Ardından Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’nun (SHIB) Toparlanma İhtimali Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Büyük çaplı coinler ile birlikte piyasadaki şaka coinler de içler acısı bir duruma sürüklendi. DOGE ve SHIB, son yedi gündeki kayıplarından daha fazlasını bir gün içerisinde yaşadı. Analist Lavina Daryanani, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Yaşanan büyük çöküşe rağmen analiste göre bu yazının yazıldığı anlarda iki şaka coini de toparlanma işaretleri veriyor. Analiste göre, aşağıdaki grafik incelendiğinde, iki coin için de son üç saatin olumlu geçtiği gözleniyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Dogecoin bir atak yaparak bahse konu zaman aralığında iki yeşil mum sergilemeyi başardı. Shiba Inu’nun hareketi ise, art arda üç yeşil mum sergilemesiyle birlikte analiste göre bir kademe daha başarılı oldu.

İlginç bir şekilde altcoinlerin, mumların altında gözlenebilen hacim değerleri de son birkaç saattir yüksek seyrediyor.

Dogecoin ve Shiba Inu Toparlanacak Mı?

Bir haftadan kısa bir süre önce Shiba Inu, alçalan kanalından çıkış yapmış ve ardı ardına yeşil mumlar sergilemeyi başarmıştı. Ancak altcoin, bunun hemen ardından değer kaybetti. Ancak analiste göre, son düşüş çok da dip noktalara olmadı.

Analiste göre, bu yazının yazıldığı anlarda SHIB fiyatı %61.8’lik Fibonacci seviyesinin hemen altından işlem görüyor. Analist, altcoin fiyatının önümüzdeki birkaç saat içerisinde de yeşil mumlar sergilemesi durumunda 0.00003798 desteğinin yeniden aşılabileceğini düşünüyor.

Ancak analist, bu senaryonun gerçekleşmemesi durumunda, SHIB fiyatının 0.00002413 dolara kadar çakılabileceğine inanıyor. Analiste göre ayıların altcoinin piyasasını tamamen ele geçirmesi durumunda ise SHIB fiyatı 0.00000648 dolar seviyesini yeniden ziyaret edebilir.

Analiste göre Dogecoin’in hareketleri ise biraz daha kasvetli bir hava sergiliyor. Geçtiğimiz gün, dünyanın en büyük şaka coini olan Dogecoin’e ait çok sayıda destek noktası kırıldı ve Temmuz ayında gözlenen seviyelere bir geri dönüş yaşandı. Hatta altcoinin fiyatı gün içerisinde en son Nisan ayında gözlenen seviyelere kadar düşüş kaydetti.

İlgili Haber:  Ünlü Analist Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini Paylaştı ve 5 Altcoine Dikkat Çekti!

Analiste göre Dogecoin için grafiğindeki düşüş eğilimi devam ederse ve 0.158 dolardaki destek noktası kırılırsa, 0.101 dolar tekrardan ziyaret edilebilir.

Bununla birlikte, düşük zaman diliminde altcoin yeşil mum trendine devam ederse, analiste göre DOGE fiyatı 0.182 doları aşmasının ardından tekrardan 0.20 dolara yükselebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar