27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP), BAT – Altcoin Fiyat Analizi – 1 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Küresel kripto para piyasası gün içerisinde yüksek fiyat dalgalanmaları yaşamadı. Buna rağmen XRP ve BAT altcoinleri son üç gün içerisinde çift haneli oranlarda değer kazandı. Bunun aksine Dogecoin ise son 24 saat içerisinde %7.9 kayıp yaşadı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi .

Binance indirim kodu

BAT fiyatı büyük bir yükseliş dalgası yaşadıktan sonra boğa lehine momentumunda duraksama gösterirken XRP ise karışık sinyaller gönderdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Dogecoin (DOGE)

blank

26 Eylül tarihinden bu yana DOGE fiyatı analiste göre yükselen bir kama formasyonu içerisinde hareket etti. Altcoinin aylık getiri oranı ise %19’un üzerinde seyretti.

Bunun sonucunda Dogecoin fiyatı 28 Ekim tarihinde son 11 haftanın zirvesine çıktı ve üst trend çizgisinden tekrar geri bir sıçrama yaptı. Bununla birlikte DOGE son 24 saat içerisinde %7.9’luk bir kayıp yaşadı ve analiste göre piyasası gözle görülür bir biçimde satıcılar lehine geçti. Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.2662 dolardan işlem görüyor.

DOGE’a ait RSI göstergesi 10 puan azaldı ve bir düşüş trendi gösterdi. Buna ek olarak analiste göre MACD ve AO göstergeleri de kısa vadeli görünümün satıcılar lehine olduğuna dair sinyaller verdi.

XRP

blank

Son 21 gündür XRP fiyatı, alçalan tepeler oluşturarak iki paralel çizgi arasında iniş çıkış hareketi gerçekleştirdi. Bunun bir sonucu olarak da altcoin fiyatı 27 Ekim tarihinde son dört haftanın dip noktası olan 0.9483 dolara düştü. Buna rağmen son üç gündür XRP boğaları bir yükseliş rallisi başlattı ve XRP için son üç günlük kazanç miktarı %13’e ulaştı.

Bunun sonucunda altcoin fiyatı en yakın direnç noktası olan 1.0702 doları geride bıraktı ve analiste göre üst trend çizgisinin üstüne çıktı. Analist ayrıca, yükselişin kısmi olarak yüksek işlem hacimlerinde gerçekleştiğini ifade ederek sağlıklı bir trend varlığına işaret etti.

İlgili Haber:  Ethereum 2.000 Dolara Göründüğünden Daha Yakın Olabilir

Basic Attention Token (BAT)

blank

BAT fiyatı son 24 saat içerisinde %42.46 ve son üç gün içerisinde de %83 yükseliş göstererek kripto para piyasasının en iyi performans sergileyen altcoinleri arasına girdi. Analiste göre 28 Ekim’den bu yana boğa lehine bir hareket sergileyen altcoin, 0.9031 dolardaki direncini kolaylıkla kırdı.

Bunun sonucunda da BAT, 31 Ekim tarihinde yüksek hacimler ile birlikte 1.4685 dolara kadar bir ralli yaşadı. Analiste göre BAT piyasasında momentum, fiyatın 20, 50 ve 200 SMA değerlerinin üstünde olmasıyla beraber bariz bir şekilde alıcılar lehine gözüktü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar