Dogecoin (DOGE)’in İşlem Hacmi Yılın İkinci Çeyreğinde %1.250 Artarak Günlük 1 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Coinbase tarafından sağlanan verilere göre Dogecoin alım satım hacmi büyük borsalar arasında yılın ikinci çeyreğinde %1.250 arttı.

blank

Dogecoin İşlem Hacmi Yılın İkinci Çeyreğinde 74 Milyon Dolardan 995 Milyon Dolara Yükseldi

Dogecoin için ortalama işlem hacmi Coinbase, eToro ve Gemini borsalarının bu tokene yoğun ilgi gösterildiği bir dönemde Dogecoin satışına başlamalarıyla, Nisan ayından Haziran ayına kadar olan zaman diliminde, yılın birinci çeyreğindeki günlük 74 milyon dolara kıyasla günlük olarak 995 milyon dolara kadar yükseldi.

blank

Coinbase’in ikinci çeyrek piyasa analizlerine göre Ethereum küresel borsalarda bir önceki çeyreğe göre %53 yükselerek günlük 3.25 milyar dolar işlem hacmine kadar yükseldi. Bununla birlikte Bitcoin’in günlük hacmi ise %14’lük bir düşüş ile 4.01 milyar dolara geriledi.

Kripto para piyasası yılın ikinci çeyreğinde rekor düzeylere ulaşmıştı. Bu rekorların ardından Çin yönetiminin kripto para ve Bitcoin madenciliğine sert tedbirler uygulaması ve Elon Musk’ın Bitcoin’e yoğun enerji tüketimini bahane ederek sırt çevirmesinin ardından sert düşüşler yaşamıştı.

Dogecoin yıla 0.004 dolar ile başladı ve %15.000’den fazla yükselerek Mayıs ayında 0.70 dolara kadar tırmandı. Cuma günü ise Dogecoin fiyatı 0.18 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin ise Nisan ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan yaklaşık 65.000 dolardan sonra değerinin neredeyse yarısını kaybederek bu yazının yazıldığı anlarda 30.889 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Uzmanlara göre fiyatların düşmesine rağmen bu çöküş dönemi kripto para piyasaları için halen karlı bir zaman dilimi olabilir.

Asya piyasasındaki işlem hacminin %44 yükselerek günlük ortalama olarak 8.98 milyar dolara çıkmasının ardından küresel işlem hacmi de %32 artarak ikinci çeyrek için günlük ortalama 18.82 milyar dolara tırmanmıştı.

Volalite Yüksekliğinden Kripto Para Borsaları Kar Edebilir

Geçtiğimiz hafta Goldman Sachs analizcilerinden biri, kripto varlıklardaki aşırı yükselmiş volalitenin işlem hacimlerini ve böylece işlem ücretlerini arttırarak Coinbase’in ikinci çeyrek kazançları için olumlu bir durum olabileceğini aktarmıştı. Yılın ilk çeyreğinde Coinbase’in gelirlerinin %90’ını işlemlerden kesilen ücretler oluşturmuştu.

CryptoCompare tarafından yayınlanan bir rapora göre ise dünyanın en büyük kripto para borsalarının işlem hacimleri, Bitcoin ve diğer kripto paraların düşük bir seviyeden yatay seyir izlemesiyle volalitenin düşmesinin ardından %43’lük bir düşüş yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend