6 Ağustos 2022, Cumartesi
24.7 C
İstanbul

Dogecoin (DOGE), Ethereum Classic (ETC), SAND – Altcoin Fiyat Analizi – 21 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Boğalar için zorlu bir hafta olmasına rağmen neredeyse tüm kripto paralar geçtiğimiz gün yeşil bölgede işlem gördü. Piyasa 18 Kasım tarihinde bir soluklanma yaşarken aynı gün içerisinde SAND fiyatı çift haneli yükseliş göstererek yeni bir ATH oluşturdu.

Binance indirim kodu

Analiste göre Dogecoin ve Ethereum Classic için kısa vadeli teknik göstergeler ayı lehine tabloda bir gevşemeye işaret ediyor. Diğer taraftan SAND ise boğa lehine olan görünümünde zayıflama göstererek piyasa eğilimine yine bir karşıtlık oluşturdu. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin (DOGE)

blank

Dogecoin fiyatı 18 Kasım tarihinde bir dip noktasına gerileyerek son 6 haftanın en düşük seviyesini görmüştü. Son iki gündür ise boğalar güçlerini topladı ve bu zaman diliminde altcoinin fiyatı %8.19 yükseliş gösterdi. Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE, analiste göre en yakın destek noktası olan 0.2328 dolara yakın seyrediyor.

DOGE’a ait RSI değeri 25 puan artış gösterdi ancak orta hattı geçmeyi başaramadı. Analiste göre bu durum hafif şekilde satıcılar lehineyken boğa gücünde de bir artışa işaret ediyor.

Ethereum Classic (ETC)

blank

27 Ekim tarihinden itibaren bir ralli tetikleyen ETC boğaları, altcoinin fiyatını %39.6 yükselterek 9 Kasım tarihinde son 10 haftanın zirvesine çıkmasını sağlamışlardı. Bu tarihten itibaren gerileme dönemi içerisine giren ETC, son iki gündür ise boğaların tekrar devreye girmesiyle %7 değer kazandı. Bu yazının yazıldığı anlarda ETC fiyatı 50.45 dolardan işlem görüyor. RSI değeri ise son 24 saatteki 15 puanlık yükselişinin ardından hafifçe orta hattın altına bulunuyor.

Analiste göre DMI değeri ayı lehine bir tablo çizse de MACD göstergesi ise ayıların gücünün azaldığına işaret etti.  

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Shiba Inu (SHIB), Loopring (LRC) - Altcoin Fiyat Analizi - 13 Kasım

The Sandbox (SAND)

blank

28 Ekim tarihinde %349’luk bir ralli yaşayan SAND, 3 Kasım tarihinde yeni bir ATH oluşturmuştu. Bu y tarihten bu yana fiyatında hafif bir gerileme yaşayan altcoin, analiste göre sonraki iki hafta boyunca yükselen bir üçgen formasyonu oluşturdu.

Bunun ardından ise 16 Kasım tarihinde, projenin 29 Kasım’da hayata geçeceğine dair bir bilgi gelmesiyle birlikte bu üçgen bir çıkış gerçekleşti. Sonuç olarak SAND, 18 Kasım tarihinde önceki ATH’sini tazeledi. Analiste göre altcoin için görünüm boğa lehine olsa da kısa vadeli teknik göstergeler bu boğaların gücünü kaybettiğine işaret ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar