29 Ocak 2022, Cumartesi
4.5 C
İstanbul

Dogecoin ve Ethereum, 2021’de Google’da En Çok Aranan Kelimeler Oldu!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Dogecoin, 2021’de hem küresel olarak hem de Amerika Birleşik Devletleri özelinde Google’da en çok aranan 4. kelime oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto paralar arasında yer alan Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE), 2021’de Google’da en çok aranan terimler arasına girmeyi başardı.
  • Dogecoin, 2021’de hem küresel olarak hem de Amerika Birleşik Devletleri özelinde Google’da en çok aranan 4. kelime oldu.
  • Piyasadaki en değerli kripto para olan Bitcoin’in (BTC) ise 2021 yılında en çok aranan terimler listesinde yer almaması dikkat çekti.

Önde gelen kripto paralar arasında yer alan Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE), 2021’de Google’da en çok aranan terimler arasına girmeyi başardı.

Binance indirim kodu

Dogecoin ve Ethereum, Google Listesinde Yer Alırken; Bitcoin’in Dışarıda Kalması Dikkat Çekti

Salı günü Google, yılın en çok aranan terimler listesini yayınladı. Lider web tarayıcısı, bunları aramalar, haberler, insanlar, oyunlar, filmler gibi çeşitli kategorilere ayırdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Google’nin raporuna göre “Dogecoin”, 2021 yılında hem küresel olarak hem de Amerika Birleşik Devletleri özelinde en çok aranan 4. haber terimi oldu. “Ethereum fiyatı” araması ise aynı kategoride 10. sırada yer aldı.

Bu anlamda önde gelen kripto paralar, Afganistan, AMC hissesi, COVID-19 aşısı, GME hissesi, teşvik kontrolü gibi pek çok konu da dahil olmak üzere en çok aranan haberler arasında listelendi. 2020 yılında ise bu listede herhangi bir kripto para yer almamıştı.

Piyasadaki en değerli kripto para olan Bitcoin’in (BTC) ise 2021 yılında en çok aranan terimler listesinde yer almaması dikkat çekti.

DOGE’nin Fiyat Başarısı

2013 yılında piyasaya sürülen Dogecoin, 2021’de en başarılı kripto paralardan biri olarak öne çıktı ve bu süreçte piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başardı. DOGE fiyatı, büyük ölçüde Tesla CEO’su Elon Musk’ın esprili Twitter paylaşımları ile birlikte ivme kazandı. Hatta Musk bir ara kendisini “DOGE’nin fahri CEO’su” olarak bile tanımladı.

İlgili Haber:  Kredi Puanları Kripto Kredileri İçin Kullanım Alanlarını Genişletebilir

CoinGecko’dan alınan verilere göre DOGE son 365 günde yaklaşık %5100 oranında değer kazandı. Aynı süreçte Ethereum %632; lider kripto para Bitcoin ise %160 oranında artış yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend