9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Dogecoin ve Ethereum, 2021’de Google’da En Çok Aranan Kelimeler Oldu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin, 2021’de hem küresel olarak hem de Amerika Birleşik Devletleri özelinde Google’da en çok aranan 4. kelime oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto paralar arasında yer alan Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE), 2021’de Google’da en çok aranan terimler arasına girmeyi başardı.
  • Dogecoin, 2021’de hem küresel olarak hem de Amerika Birleşik Devletleri özelinde Google’da en çok aranan 4. kelime oldu.
  • Piyasadaki en değerli kripto para olan Bitcoin’in (BTC) ise 2021 yılında en çok aranan terimler listesinde yer almaması dikkat çekti.

Önde gelen kripto paralar arasında yer alan Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE), 2021’de Google’da en çok aranan terimler arasına girmeyi başardı.

Binance indirim kodu

Dogecoin ve Ethereum, Google Listesinde Yer Alırken; Bitcoin’in Dışarıda Kalması Dikkat Çekti

Salı günü Google, yılın en çok aranan terimler listesini yayınladı. Lider web tarayıcısı, bunları aramalar, haberler, insanlar, oyunlar, filmler gibi çeşitli kategorilere ayırdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Google’nin raporuna göre “Dogecoin”, 2021 yılında hem küresel olarak hem de Amerika Birleşik Devletleri özelinde en çok aranan 4. haber terimi oldu. “Ethereum fiyatı” araması ise aynı kategoride 10. sırada yer aldı.

Bu anlamda önde gelen kripto paralar, Afganistan, AMC hissesi, COVID-19 aşısı, GME hissesi, teşvik kontrolü gibi pek çok konu da dahil olmak üzere en çok aranan haberler arasında listelendi. 2020 yılında ise bu listede herhangi bir kripto para yer almamıştı.

Piyasadaki en değerli kripto para olan Bitcoin’in (BTC) ise 2021 yılında en çok aranan terimler listesinde yer almaması dikkat çekti.

DOGE’nin Fiyat Başarısı

2013 yılında piyasaya sürülen Dogecoin, 2021’de en başarılı kripto paralardan biri olarak öne çıktı ve bu süreçte piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başardı. DOGE fiyatı, büyük ölçüde Tesla CEO’su Elon Musk’ın esprili Twitter paylaşımları ile birlikte ivme kazandı. Hatta Musk bir ara kendisini “DOGE’nin fahri CEO’su” olarak bile tanımladı.

İlgili Haber:  Çinli Teknoloji Firması Meitu, Bitcoin ve Ethereum'a 49 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

CoinGecko’dan alınan verilere göre DOGE son 365 günde yaklaşık %5100 oranında değer kazandı. Aynı süreçte Ethereum %632; lider kripto para Bitcoin ise %160 oranında artış yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar