Dogecoin Fiyat Analizi – 25 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Dogecoin topluluğu büyümeye devam ediyor ve piyasaya yeni girenlerin birçoğu da Dogecoin’den kolay para kazanmanın yollarını arıyor. Elon Musk’ın DOGE projesine olan desteği fiyatların artmasındaki ana unsurlardan biri olurken diğer taraftan koordineli bir şekilde yapılan alım satımlar da fiyatları etkilemişti. Ancak Dogecoin üzerinde olan ilgi fiyatların yüksek kalmasına yetmedi ve hafta sonu yaşanan bir atak ile beraber DOGE fiyatı 0.3293 dolara kadar indi.

blank

Dogecoin’in belirtilen fiyatta işlem görmesiyle beraber piyasalardaki fiyat hareketleri bir süre kısıtlı bir alanda gerçekleşebilir.

blank

Dogecoin’in 4 Saatlik Grafiği

Dogecoin’in 4 saatlik grafiğinde fiyatların alçalan bir kanal ile 0.4367 dolardan 0.2957’ye kadar düşüşü görülebilir. Ancak bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatları bu formasyondan kurtulmuşa benziyor ve fiyatlar yükselişte görünüyor. Bu yükseliş, ani düşüşün ardından gelen bir tepki de olabilir, bu durumda DOGE fiyatları 0.3477 dolardaki direncinin altından seyredebilir.

Piyasadaki volalitenin azalışıyla beraber 50 günlük hareket ortalaması da mumların üstünde kaldı. 50 günlük hareket ortalaması mumların üstünde kaldığı sürece, Dogecoin fiyatlarındaki trendin tersine dönmesi de oldukça zor olacaktır. Dogecoin 0.3477 dolardaki direncini devamlı test etse de, bu atağı destekleyebilecek yükseklikte bir hacim oluşamadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte Dogecoin için 0.2937 dolar değeri de kritik bir destek noktası olarak belirdi. DOGE fiyatları, satış baskısının artması durumunda bu seviyelere düşebilir. Bu senaryo Relative Strength Index (RSI) değerinde de vurgulandı. RSI değeri daha önce aşırı satış bölgesine düşmüş ve toparlanmanın başlamasıyla birlikte geri bir sıçrama yapmıştı. Ancak bu yazının yazıldığı anlarda RSI değeri yeniden aşağı yönlü gözüküyor ve satış baskısındaki yükselişlere işaret ediyor.

Sonuç

Bu yazının yazıldığı anlarda Dogecoin piyasaları, en son yaşanan büyük kripto para düzeltmesinin yaralarını sarmaya uğraşıyor. Ancak bu toparlanma, satış baskısının artmasıyla beraber, 0.2937 dolar ile 0.3477 dolar arasında kısıtlı kalabilir. DOGE fiyatları, Bitcoin ve Ethereum gibi lider kripto paralardan gelebilecek sinyallerden de büyük ölçüde etkilenecektir.

Elon Musk’ın son açıklamalarına göre, Dogecoin’in enerji kullanımı ve işlem ücretleri konusunda birtakım iyileştirmelerin üzerinde çalışılıyor. Musk, Dogecoin’e yardımcı olabilecek vasıftaki kişiler için, Dogecoin’in Github linkini kendi Twitter hesabı üzerinden paylaşmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend